Disse ni klubber har fået flere sæsonkortholdere i denne sæson jævnført med sidste år: Atalanta (0,98 %), Bologna (4,72 %), Cagliari (58,37), Crotone (57,78 %), Genoa (4,24 %), Juventus (4,64 %), Pescara (131,94 %), Sampdoria (10,66 %), Udinese (5,5 %). Procentstigning på i alt 274,19 %.
Disse ni klubber har færre sæsonkortholdere i år end sidste år: Empoli (3,32 %), Fiorentina (3,68 %), Lazio (71,91 %), AC Milan (38,59 %), Napoli (19,09 %), Palermo (36,92 %), Roma (25,07 %), Sassuolo (4,83 %), Torino (6,2 %). Procentfald på i alt 209,61.
Fedt at se de to Genova-klubber være godt kørende. Sampdoria har 16.768 sæsonkortholdere, mens Genoa har 17.200. Til gengæld er det lidt vildt, Torino og særligt Sassuolo er faldet. Sidstnævnte spiller jo Europa League for dælen. Torino har oprustet ganske betragteligt.
Forståeligt, Fiorentina-fansene ikke gider at se bold.
Disse ni klubber har færre sæsonkortholdere i år end sidste år: Empoli (3,32 %), Fiorentina (3,68 %), Lazio (71,91 %), AC Milan (38,59 %), Napoli (19,09 %), Palermo (36,92 %), Roma (25,07 %), Sassuolo (4,83 %), Torino (6,2 %). Procentfald på i alt 209,61.
Fedt at se de to Genova-klubber være godt kørende. Sampdoria har 16.768 sæsonkortholdere, mens Genoa har 17.200. Til gengæld er det lidt vildt, Torino og særligt Sassuolo er faldet. Sidstnævnte spiller jo Europa League for dælen. Torino har oprustet ganske betragteligt.
Forståeligt, Fiorentina-fansene ikke gider at se bold.