Snak

Mere indhold efter annoncen
Helt ærligt, hvad fanden er egentligt dit problem med mig, Duck?

Som udgangspunkt har jeg intet imod at lytte til og diskutere med dig.
Men hvis du ikke kan byde mig andet end småperfiditeter, er det jo omsonst.
Så spilder vi bare hinandens - og de andres - tid.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Jeg er i indeværende sæson begyndt at følge en del mere med i italiensk fodbold, end jeg tidligere har gjort, men dog nok ikke så meget som mange af trådens faste brugere. Derfor et spørgsmål til jer: Hvor god er Musa Barrow? Hans tal er ikke imponerende, men hver eneste gang, jeg har fanget Bologna på skærmen, synes jeg han har haft høj klasse. Han spillede også størstedelen af kampene tidligere i sæsonen på venstrekanten, men ser nu endelig ud til at være blevet rykket op foran til fordel for Palacio (som vist også efterhånden er pensionsmoden), hvilket har sat gang i målscoringen. Jeg synes han viser et højt niveau af teknik og spilopfattelse og ligner en kommende stjerne, men han lader til at flyve under radaren. Har jeg bare fanget ham på de gode dage, eller er han Serie As bedst bevarede hemmelighed?
https://www.youtube.com/watch?v=-QX57PmElhk
Hvad er dommen, Mag?

Har jeg bare fanget ham på de gode dage, eller er han Serie As bedst bevarede hemmelighed?


Jeg tror mange troede der var noget stort under opsejling, efter han scorede to på udebane mod Roma, men det er meget op og ned med ham. Han excellerer ikke rigtigt sådan for alvor i noget, selvom han har en fin fysisk og teknik. 14 mål i 40 for et bundhold er ikke noget der brænder banen af, men dog godkendt.

Jeg ved det ikke, jeg tror ikke han nogensinde bliver fast mand på et top-4 hold.
La prende Vecino.
Hvad er dommen, Mag?
Han taler satme godt engelsk. Cadeau.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Tag ikke sådan på vej, jeg har helt oplagt absolut intet problem med dig, Mag. Du læser mine indlæg i den helt forkerte ånd. Fair nok. Det vil altid være afsenders problem, altså mit, så jeg må vægte mine ord lidt bedre fremover. Jeg vil gå så vidt som til at sige, at jeg sætter pris på din tilstedeværelse i tråden(e) herinde.

Med ønsket om en fortsat god dag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tak for afklaringen, Duck. Den værdsætter jeg.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Juve skal vist være glade for de ikke møder et ordentligt hold - var blevet grimt mod Bayern eller City med det niveau de viser.

For spændingen i Serie A håber jeg dog de kommer lidt længere i CL, selvom det nok er mest realistisk de ryger ud efter Porto.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
2-0. Nøj de er ringe.
For italiensk fodbolds skyld må vi håbe på Juventus.
Lazio og Atalanta kan næppe stille meget op mod Bayern og Real Madrid.
En scoring til 2-1 vil give et okay udgangspunkt.
Hvordan man som Inter fan ikke tror på et mesterskab er mig en gåde. Har man så set juve i denne sæson?
la vecchia signora
Annonce