Og då kan man naturligvis tilføje, at Spanien også har 30 min mere i benene efter i aften.
Snak
fre 2. jul 2021
For helvede hvor er det synd for Spinazzola.
Han er jo først tidligst tilbage til sæsonen 22/23, hvis det er en sprængt akillessene.
Han er jo først tidligst tilbage til sæsonen 22/23, hvis det er en sprængt akillessene.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
fre 2. jul 2021
Tog han sig ikke til baglåret? Synd for Spinazzola og heller ikke noget der forbedrer Italiens EM-chancer. De bør dog stadig stå fint i mødet med Spanien, der ikke ligefrem har imponeret mig under slutrunden.
lør 3. jul 2021
Witsel rev sin akillesene over i januar.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 :
"Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
lør 3. jul 2021
Mens vi har fokus på EM her, så er der også gang i den i Sydamerika hvor Copa America er i fuld gang. Et lille kuriosum er at Gianluca Lapadulla har valgt at stille op for sin mors hjemland Peru, og har stor succes derovre. Han er delt topscorer sammen med Messi, begge med tre mål i turneringen.
tirs 6. jul 2021
Er der ikke nogen der kan opfinde en tidsmaskine, så Jan Mølby kan komme tilbage til det årtusinde han hører hjemme i?
"Italien spiller meget uitaliensk"….jeeez!
"Italien spiller meget uitaliensk"….jeeez!
tirs 6. jul 2021
Det er Jan Mølby.. Hvad forventer du? Manden har ikke sans for andre fodboldlandshold end England.
Daje!