Snak

Mere indhold efter annoncen
Napoli tror jeg heller ikk på. Det bliver mellem Inter og Milan.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Atalanta skal heller ikke glemmes. De har egentlig den bedste "pakke", når man tager truppens kvalitet, bredde, trænerens taktik og implementering deraf, samt holdets sammentømring in mente.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Nu mangler anden halvleg selvfølgelig...

... men gad vide om Sarri holder til januar. Bagud 1-3 mod Udinese.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Det er virkelig elendigt og det kan ikke forsætte på denne måde.
At fyre Sarri ville være håbløst. Og ikke mindst amatørarbejde.

Dels tager "Sarri-ball" tid at implementere. Derudover står Sarri jo ikke med et hold der matcher hans stil.

Lazio bør give Sarri to-tre vinduer til for alvor, at skabe et hold der er designet.

I mit univers peger pilen langt mere på Tare. Han lever på fortidens meritter og de seneste vinduer har langt fra været imponerende.

Som jeg ser det, kan (med understregningen af "kan") Sarri og Lazio været et godt match. Men det kræver, at man giver ham en meget væsentlig grad af autonomi.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vanvittig kamp med håbløse fejl og vilde mål.
Helt enig, Rosso. Lad os håbe for Serie As skyld at Lotito (og co.) har det på samme måde.

I øvrigt vil jeg kalde Sarri et godt match alle steder hvis man blot giver ham tid til at implementere sine ideer.
Jeg er ikke uenig i, at Sarri pt. bærer byrden af håbløst transferarbejde - men nu har italienske klubber trods alt kutyme for at straffe træneren, fremfor direktionsgangen.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Sjovt som min barnlige kommentar omkring " de fleste tophold, samt Inter og Milan" ikke satte gang i den ventede steppebrand fra Milano men så skidt da :-)

Sætter en sløj brunello på at Køge BK går hele vejen.
Forza Viola
Vildt comeback trods alt. Fra 1-3 til 4-3 nu.
Annonce