Snak

Mere indhold efter annoncen
Skal vi ikke lige vente til slutfløjtet?
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Det ligger stadig til Milan, forstået på den måde at de er den eneste klub der ene og alene kan bestemme hvor mesterskabet ender.

Et ´tyveri´ i Torino med et point til følge er vel et et eller andet sted mindre værd end et ´tyveri´ i Rom med tre point til følge, men det lyder da godt at skrive, afgjort.
La prende Vecino.
Guld!
Hvor nuttet, lille trold.
Meget tyder på at Inters tyveri i Torino før landskampspausen bliver vendepunktet for dem i sæsonen, som gør de genvinder deres mesterskab.

Det ligger i hvert fald til dem nu.


Come on, man. Top4 er sikret nu... det er okay at tro bare lidt på sit eget hold ;)

Fandme en mager mesterskabskamp herinde, selvom det for den neutrale nærmest ikke kan blive mere spændende.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad sker der for hende Sofie der kommentere Serie A? Hun formår stort set at udtale alle spillernavne forkert.
Er det en kvinde?!

Jeg troede et kort sekund at det var Muriqi der scorede det første, fordi udtalelsen var så vild.
La prende Vecino.
Haha.. tænkte det samme.
Forventer viola-tråden bliver overdænget med sproglige roser og tilbedelser fra samtlige Milan og Inter-fans den kommende uge. En gavekurv kan også overvejes for den betænkelige fan.
Forza Viola
Jeg trækker mit udfald fra tidligere tilbage. Jeg forstår nu den herskende tilbageholdenhed til fulde... Slet ikke til at se nod Torino, at Milan kæmper med om mesterskabet.
Annonce