Snak

Mere indhold efter annoncen
Inter er sgu ikke uheldige med at det 2-0 mål bliver annulleret..... I mine øjne er det en ny situation og derfor bør der ikke dømmes offside.


Den her? https://pbs.twimg.com/media/FSFyBgdXwAE2pnt?format=jpg&name=large
La prende Vecino.
Flere skriver, at der kunne dømmes frispark ved både 2-2 og 3-2.
@OC

Nemt at stille det sådan op......

Du ved jo udemærket godt han afslutter udenfra, bolden bliver blokeret og ryger tilbage i feltet væk fra målet, hvor Pinamonti så løber bagud mod eget mål og vinder bolden for så at drible mod baglinjen og lægge op.

1) hans position ved skuddet udefra har ingen indvirkning på målmanden eller afslutningen

2) skuddet bliver blokeret og ryger væk fra målet, hvorefter der er tale om en ny sekvens

3) han løber i retning mod eget mål og drager altså absolut ingen fordel af at være tættest på jeres mål, tværtimod

Det er helt fint du har en anden holdning, i min bog er det dog en fejldom. At det så næppe ville ha fået indvirkning på resultatet er en anden sag.

I snupper to sejre mere uden problemer og det vil overraske mig en del hvis vi ikke taber én af de 3 sidste kampe.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Jeg kan ikke gøre for, at du ikke er bekendt med reglerne. Det er ret så sort/hvidt.

Hvis nu bolden ikke røg væk mod målet, og Pinamonti kom først på bolden og trillede den ind bag Handanovic - skulle der så heller ikke være dømt offside?

Indvirkningen på målmanden eller afslutningen er komplet ligegyldigt. Om han drager fordel er også fuldstændig ligegyldigt.

Det er helt objektivt ikke en fejldom.
La prende Vecino.
Haha selv som Juve fan, for fan Genoa et comeback vi har gang i
Vinder af den italienske Euro 2016-tipskonkurrence, Mr Juve. Vinder af Serie A-tipskonkurrencen for sæsonen 2016/2017, Mr. Juve. Vinder af Serie A-tipskonkurrencen for sæsonen 2017/2018, Mr. Juve. fino alla fine ★ ★ ★
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spark for guds skyld Allegro ad H. til inden næste sæson
Mærkeligt VAR ikke kalder Inters udligning tilbage med tanke på Barellas forseelse. De fatter ikke at bruge VAR i støvlelandet.
Fordi du mener der var frispark? Eller fordi du/vi ikke ved hvor langt VAR går tilbage i spillet ift. VAR? Eller fordi de ikke bruger VAR som du gerne vil have det?
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Fordi du mener der var frispark? Eller fordi du/vi ikke ved hvor langt VAR går tilbage i spillet ift. VAR? Eller fordi de ikke bruger VAR som du gerne vil have det?


Barella laver frispark og Inter fastholder boldbesiddelsen indtil scoringen. Der skal VAR gå ind og korrigere, fordi der blev lavet en forseelse, uden Empoli havde boldkontrol.
Hvorfor er der ikke flere tilskuere på Mapei Stadium?
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce