Snak

Mere indhold efter annoncen
@gusten
Ser du hverken er blevet mere begavet eller vidende den tid du har været væk. Suk!

Jeg elsker italiensk fodbold.

God kamp, de herrer!
Helt utrolig at der ikke bliver dømt straffe der.
Tjaaa, så må du jo kunne se noget som hverken dommeren eller VAR kunne se - heller ikke de vilde protester fra Napoli spillerne.
Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Tjaaa, så må du jo kunne se noget som hverken dommeren eller VAR kunne se - heller ikke de vilde protester fra Napoli spillerne.


Ak ja, det der var en skandale fra Massa i weekenden er ikke meget mere end et skuldertræk værd i dag.
Livet som Milanfan.

https://twitter.com/guglielmotim/status/1648412936367472645
La prende Vecino.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der skulle være dømt straffespark i weekenden til Milan og til Napoli i dag. Jeg havde alle dage foretrukket en 2-1-sejr i weekenden og 1-1 nu.
Ja for den logik giver mening, når Napoli sandsynligvis var kommet foran 1-0.
La prende Vecino.
@OC

Og du mener i ramme alvor de to situationer er sammenlignelige??

Leao rammer også bolden her, ellers var der sjovt nok ikke hjørne, mens Rebic i weekenden bliver trådt direkte ned over foden uden forsvarspilleren spiller bolden overhovedet.


Rossonere siden 1988. Forza Milan per sempre!
Ham rammer foden FØRST og så bolden, så uden tvivl et straffespark
Ja. Leaos er klart et større og tydeligere straffespark. Han vrider egenhændigt Lozanos fod med en tackling før han er i nærheden af bolden.

Det er dog altid en fornøjelse at se jeres kollektive nedsmeltninger i Milantråden når den mindste kendelse går imod jer, hvorefter i fuldstændigt ignorerer det modsatte. Det her dom kan potentielt koste Napoli en CHL-finale, og din reaktion er, ikke uventet, ´æv bæv´.
La prende Vecino.
Annonce