Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er ingen grund til VAR, da det målmanden gør sig skyldig i er farlig spil. Ja Ronaldo springer, og hvis ikke han havde gjort dette var han blevet flæsket.


Det eksisterer ikke.
Målmanden gør sig skyldig i farlig spil, og det gør han selvom han ikke rammer Ronaldo.
Il meglio di Allegri
Hvis der var film ved piatek for Milan ,ja så ved jeg squ ikke hvad dette var . Målmanden rører ikke Ronaldo ,hvad fanden har man så VAR for hvis dommeren ikke engang gider tjekke det
Farligt spil
Farligt spil defineres som enhver handling, hvor en spiller i sit forsøg på at spille bolden udsætter en anden eller sig selv for fare. Det omfatter også situationer, hvor en modspiller som følge af denne spillemåde undlader at spille bolden af frygt for, at der skal opstå en skade.
Il meglio di Allegri
0-2 Emre Can

Nu er den definitivt lukket.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det har godt nok været en skuffelse med Napoli - juventus de sidste par gange.

Jamen det var jo ikke farligt spil. Målmanden kommer glidende.

Så kan man jo dømme frispark hver eneste gang en spiller går i en glidende tackling og ikke rammer modstanderen.
Men der var jo ikke farligt spil ffs. Målmanden laver et indgreb, som målmænd nu gør i den situation. Der havde været rødt, hvis Ronaldo blev ramt.
Jonas
Du kan blive ved med at tude, men det er nu sådan fodbold loven er. Der var farligt spil, samtidig fratager han sin modstander en scoringsmulighed. Derfor korrekt dømt og korrekt rødt kort.
Il meglio di Allegri
Indse nu bare at du tager fejl og kom videre i teksten, La Fidanzata d?Italia.
Annonce