Snak

Mere indhold efter annoncen
Det virker som de har tro på Bobb i City, han er med til Klubb VM ihvertfall mens Grealish blant annet er satt på gangen. Men hard og langvarig skade han var ute for..

Angående Nusa så er det nok som den godeste Ståle stadig roper ut om, han blir brukt feil i Leipzig. Han er ikke noe wingback, men en klassisk 4-3-3 ving. Tror ihvertfall ikke Nusa selv ville avvise et salg til rette klubben på dette tidspunktet.
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Hvis Nusa er fejl castet i Leipzig, så gør det selvfølgelig situationen noget nemmere.

Hvis Son bliver solgt til Saudi-Arabien, som der går rygter om. Så er der i hvert fald befriet nogle lønkroner i ham og Werner.

Hvilket starter et nyt puslespil på wing pladserne hvor Tel formentlig er en af brikkerne. Nusa kan være et noget billigere alternativ til rygterne om Semenyo eller Mbeumo.
Son virker ikke som typen der vil til Saudi-Arabien. Tror stadig han har ambitioner.
Son virker ikke som typen der vil til Saudi-Arabien. Tror stadig han har ambitioner.


Han åbnede tydeligt op for et skifte i et interview for nogle dage siden. Om det så lige var til Saudi-Arabien ved jeg ikke, men det er der rygterne går til fra hvad jeg læst. USA kunne måske også være en mulighed, men det er næsten mere kontroversielt nu om dage.
Romano har lige tweetet, at Spurs og Bayern er enige om €35mil for Mathys Tel permanent.
Man må antage, at TF har sagt ja tak til Tel, og så er det jo super.

Man kan se talentet i glimt. Så skal vi bare have det udfoldet, og så kan 35 mil ligne et røverkøb!
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg håber du har ret Matti. Knægten har potentiale og TF vil kunne flytte ham :-)
Drop nu VAR!!! Spursfan siden den første fodboldkamp jeg så i start 80'erne.
Jeg er så glad for at det ser ud til at vi gør Tel permanent. En preseason med Frank og på et hold der ikke taber alle kampene, så skal han nok præstere langt bedre end vi har set hidtil.

At komme til Premier League midt i sæsonen på et kriseramt hold er ikke en let opgave.
Jeg glæder mig til at høre fra Thomas Frank. Det bliver spændende at se, hvornår de første interviews osv. begynder at rulle ind.
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
@100

Haha ja, den gode debat herinde er i hvert fald med til at give nogle nye perspektiver på ens ellers mere eller mindre indgroede standpunkter 😉

Jeg synes dog det virker til, at langt de fleste er positive omkring TF isoleret set, også dem, der som jeg synes vi skulle have beholdt Ange.

En enkelt ting der undrer mig lidt er, at vi endnu ikke har fået et interview eller andet med TF fra officielt hold. Jeg ved godt at han vist nok er på ferie, men Brentford har da fået et langt afskedsbrev, i det mindste.

Tel til den rygtede pris er jeg egentlig meget godt tilfreds med. Han er altså kun 20 år, og talentet er tydeligt, det skal bare forløses. Det er et af de punkter hvor TF tidligere har fået meget ros, og på den måde passer han også godt til truppen.
Hej Spurs-fans, når der kommer markante danskere til Tottenham, oplever I så en medlemsfremgang i den danske spurs-fanklub, dukker der flere op til arrangementer/kampe på beværtningerne rundt omkring i landet og er der kontinuerlig mere interesse fra medier og folk generelt?

Kunne det eksempelvis mærkes, da Eriksen forlod Spurs; blev der færre folk og mindre interesse?
Annonce