Snak

Mere indhold efter annoncen
Ser man så billederne fra Chelseas eget kamera efterfølgende, er Kane så tydeligt offside, dog ikke med de kropsdele det indledningsvist lignede fra VAR-kameraet. Det lignede, at Chelseas kamera i højere grad var på linje og var rettet næsten lige over banen. Hvordan kan de have officielle VAR-kameraer, der optager fra skæve vinkler? Det er sgu skidt.

Ja, paa de billeder ligner det unaegteligt at han er offside. Og saa er det lige pludselig en rigtig beslutning af linjedommeren (han ville have vinket offside), som bliver overtrumfet af teknologi som giver et forkert billede. Det er sgu ikke for heldigt.
-
Er man ude i at se alverdens mærkelige vinkler fra uofficielle kameraere for at bedømme om Kane er 2 cm on eller offside, så kan det da næsten være lige meget. Et fint timet løb af Kane, klokke klart straffe og sikkert eksekveret.

Usædvanligt at se os spille så langt tilbage og også meget passivt i 2 halvleg. Håber ikke det er noget vi skal se alt for tit, men godt at se 4 back kæden stå så godt og nærmest ingen store personlige fejl. Chelsea skabte vel nærmest kun AC´s chance efter en dødbold. Kante´s afslutning tror jeg nærmest ikke kan gå ind, flot at han overhovedet får den drejet på ydersiden af stolpen.

Vi står vel med en pæn chance efter 3 sejre i træk over Chelsea.
Vi var ikke i gear og Chelsea spillede en god kamp.
Må sige at det andet billede også ser ud til at have en mærkelig vinkel. Vi fik en snæver kendelse med os, men jeg er ikke fan af VAR som det er i dag. 3 sejre i træk over Chelsea er nye tider!

Nu får spillerne endelig mere hvile og efter Man U har de en hel uge. Tror Veto er klar til returen mod Chelsea.

Gad godt at se hvad Foyth kan på den defensive midt. Synes vi manglede noget kølighed i går og vi lossede jo bare væk hele tiden. Den unge mand har kølighed og omtanke i spillet og ikke bange med bolden.

Linjedommeren hejste ikke flaget for offside. Han lader spillet køre videre og der bliver begået straffe. Så hæver han pludselig flaget.. Det kan næppe være for offside så meget senere.

Ellers er han da i hvert fald mentalt udfordret..
To dare is to do. Tottenham Hotspur!
Fra en person som har haft ret i stort set alt i forhold til stadion. Det ser skidt skidt ud:

No test games announced, was dreading that knowing the state of the fire system...
This tells me one thing, that the use of fire marshals during matches must have been rejected, and Tyco have now been tasked with getting a system online.

...

There are multiple issues to address. The fire heads installed don´t match the design, there are heads been fitted behind & above ceilings & fitted to early. The panel keeps on falling over & the thousands of extra heads will be one of the main reasons. If there is one system you cannot rush or get in agency labour to complete its the FIRE SYSTEM.
It is clear the heads did not get fitted as per design & I´ve seen some drawings showing this, plus there is more red items than green

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det lyder mere og mere som næste sæson, vi får drengene at se på grønsværen.
Hvis Spurs vinder samlet over bluescum er der noget der tyder på det bliver Man C der venter i finalen.

Jeg tænker det kunne blive en skøn kamp omend Burton ikke endeligt kan afskrives endnu.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Tror godt man kan afskrive Burton, uanset hvilke spillere City stiller med, så vinder de næppe 10-0 over City ;-)
To dare is to do. Tottenham Hotspur!
Det lyder mere og mere som næste sæson, vi får drengene at se på grønsværen.

I sidste ende kan de risikere at skulle starte forfra med installationerne. De har nu brugt 4 måneder på at prøve at udrette problemerne uden resultat.

En komplet start forfra kan tage op til et år ifølge nogle der mener at have styr på det, så vi skal bare håbe at det kan rettes ud det som allerede er lavet.

For at sammenligne så er det også brandalarmsystemerne som har skabt de største forsinkelser på Berlin Brandenburg Lufthavn, hvor byggeprocessen startede i 06, skulle have været færdig i 11 og stadigvæk ikke er åben blandt andet på grund af kritiske fejl på de systemer som NWHL nu oplever problemer med.
Men jeg forstår bare ikke, hvordan man skulle have været færdig for et halvt år siden, og så kan være så langt bagud?
Annonce