Snak

Mere indhold efter annoncen
Har læst det flere steder, men den der Kante sammenligning med Ndombele forstår jeg slet ikke. Fra hvad jeg har set til Ndombele minder han ikke det mindste om Kante. Fysisk meget større og langt mere offensiv og teknisk end Kante. Tror bestemt ikke Ndombele er tiltænkt en 6er rolle som Kante har spillet mest, indtil Sarri lavede ham om til en middelmådig 8er, fremfor verdensklasse 6er.

Dybala er noget af et rygte, men lad os nu lige se om det har noget på sig og om det er noget der kan lade sig gøre.
Moan Utd´s #15 er godt nok noget af en cunt.
Jeg har det med Arsenal, Barcelona, Bayern München og Brøndby, som Frankie Boyle har det med John Terry: https://www.youtube.com/watch?v=MOYfreJO7zs
Andreas Pereira? Han kunne have endt Kane´s sæson allerede med den hjernedøde tackling.

Lille irriterende brasser, der aldrig har været god nok til fodbold, så derfor må få omtale på andre måder.

Aldrig været fan af vores 442 diamant der, den formation kræver klasse backs, og det er hvad vi mangler.
Spurs
Det er lidt bekymrende med de backs. Trippier solgt og Rose måske på vej. Sessegnon kommer sikkert ind, men ikke rigtig nogle rygter om en højreback.
Sæsonens første trofæ er allerede hjemme!! ;-)
To dare is to do. Tottenham Hotspur!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
it´s coming home!!
Spurs
Eriksen signer en ny kontrakt, er jeg sikker på.

Han var den eneste der gad løbe nede til Gazza da han reddede..

COYS
Spurs
Det kunne så også være fordi Gazza reddede Eriksen røv for det elendigt udførte straffespark! Men jo, det kan da tyde mere og mere på en forlængelse for Eriksen.
Elsker Poch og vores trup er som sådan fin nok. Vores højre back situation er til gengæld håbløs. Hverken Foyth eller Walker-Peters har et brugbart niveau, til den form for fodbold vi skal spille og Aurier er en Sissoko uden fart. Fysik + basis egenskaber, men meget lidt fodboldhjerne. Vi burde have lagt kassen for Wan-Bissaka. Han er prototypen på den højre back der burde spille hos os.

Tanganga og Parrott har lignet brugbare talenter, resten af vores talenter mangler fart og fysik. Skipp kan jeg SLET IKKE se ideen med. Han er en langsom Tom Carroll.

Gazzanigga har været en stor skuffelse denne pre-season, efter en ellers lovende sæson.

Offensivt mangler vi fart. Son er den eneste der for alvor truer med fart ved dybdeløb, da Lucas skal have bolden i fødderne førend han truer med sin fart, Dele ser ud til at have mistet antrit pga. skader og Sissoko ikke har fodboldhjerne til at udføre det. De hold vi gerne vil "lege" med, har rigeligt med fart i holdet, det har vi stemt ikke.

Det positive er at vi har haft stort set alle med igennem en hel pre-season denne sæson.
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Nevermind Eriksen er off. Pis og lort.

Bruno Fernandes er afløseren i følge RTP (Den portugisiske DR, der aldrig laver falske rygter).

BF + GLC ind er dog stadig godt.

Bliver spændende at se hvem han ryger til.
Juve/Bayern er bedst for ham.
I Real Madrid bliver han slagtet.
Håber bare ikke ManUtd/Engelsk klub

It is true about BF. As of now CE has not signed the contract he verbally agreed weeks ago.

CE heart is not here. Get rid!

Spurs
Annonce