Snak

Mere indhold efter annoncen
Nøjagtig samme opstilling som sidst..... lidt overraskende.

På den anden side, hvis man analyserede kampen fra sidst så gjorde vi rigtig mange ting godt. Vi gik "bare" kamikaze i 15 minutter i personlige fejl.

Alligevel havde jeg gerne set Richarlison for Son, men måske er Richarlison stadig ikke 100%.
Jeg håber Perisic har en bedre kamp i dag end mod MC. Og forsvar inkl. Lloris kan næsten kun overraske positivt efter mange kampe med usikkert forsvar. Lad os håbe, at Fulham ikke presser højt.
Greaves4EVR
Nøj hvor er vi ringe.

Der er ingen aggresivitet, ingen løb og Kane har vel ikke rørt bolden endnu.

Der er kun Fulham som vil spille fodbold.
Der kunne Son have fået rødt.

Men hvorfor faen fløjter de ikke frispark til Son da han bliver revet i. De stopper en kontra.

Syntes den hårde linje dommerne ligger er lige på grænsen.
Jonas.
Ja han skal jo give Son det frispark og gult til Fulham inden den situation opstår hvor Son godt kunne risikere et rødt kort.
Og den på Kulu havde givet frispark og gult kort hvis det havde været udenfor feltet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sådan Kane.

Få bolden op omkring deres felt og vi er farlige.
Kane er kongen på det hold. Spiller stabilt på højt niveau. Han burde vel også være anfører.

Mon ikke Richarlison kommer ind for Son i 2. halvleg, nu han har gult kort. Jeg synes dog Son har en lidt bedre dag med okay linkspil, men han kan ikke komme forbi en mand mere eller score og taber bolden alt for ofte. Så lad os se Richarlison, hvis han er kommet over skaden.
Greaves4EVR
De er sgu blevet et fornuftigt hold Fulham, respekt til Silva for hans arbejde.

Eneste grund til vi fører er at vi har en af verdens bedste angribere.
Dejligt med sejr og clean sheet. Kulu og Kane er stærke. Bentancur og PEH så også bedre ud i dag, men Fulhams midtbane var heller ikke imponerende.
Greaves4EVR
Vi gav vel ikke en chance væk i kampen og med vores dårlige defensiv inmente så må vi være mere end tilfredse.
Annonce