Snak

Mere indhold efter annoncen
Håber Stellini stiller op til pressemødet og siger "they dont like to play under pressure, they dont to play under stress, its like this always in Tottenham".

Fatter simpelthen hat af det her.

Hvorfor fyre sin træner og lade hans højre hånd overtage?

Det bliver samme lortebold, og effekten af træner fyringen udebliver.

Stellini skal bare ud med det samme. Ellers er den forfærdelige sæsonen allerede forbi.

Man skammer sig sgu over den indstilling og taktik :-(
Jeg syntes sgu efterhånden at det er alt få let at give skylden på træneren. Det har været det samme til sidst under Poch, Mourinho, Conte og nu Stellini. Alle har succes alle andre steder, vi har en desværre en flok kujoner på banen.
Ja det var skidt til sidst under poch.

Men siden dengang har vi kun haft trænere som spiller fodbold for ikke at tabe fremfor at spille efter at vinde.

Det var jo så tydeligt i dag at vi selv 11 mod 10 bare stillede os ned.

Jeg kan virkelig ikke huske at have set en offensiv gameplan når vi selv har bolden. Vi kan nærmest kun score på dødbolde og omstillinger.

Det er fandme sørgeligt og falder i den grad tilbage på de defensivt orienteret trænere vi har haft
Spillerne er på badeferie.
Der er heller ingen konsekvenser for at være dårlige.
Stakkels Danjuma m.fl.

Enig i at taktikken stinker, men spillerne ser også flade ud.

Vores klub kommer ikke i top 4.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Conte har ret, det er nogle karaterløse skvat.

Vikingen Højbjerg har nu været involveret i total kollaps i Southampton, Kasakhstan og Everton på 2 uger - 3 udekampe i træk.
Er PEH også uden modtog styrke, som Conte og flere andre beskriver spillerne? Er han også elendig?

Når jeg har set Tottenham spille, så synes jeg hver gang, at han er blandt Tottenhams bedste.

Jeg spørger, fordi jeg går op i landsholdet.
PEH virker meget slidt i år. Han spillede en ok første halvleg og gik derefter ned med resten af holdet.

Kan ikke forstå at Sarr ikke kan få spilletid, for at aflaste.

Det er ikke fordi Højbjerg som sådan er dårligere end de andre, men han er en af lederne og spiller centralt på banen, derfor har han større ansvar. Skipp var lige så dårlig, men han er en ung knægt som man ikke kan forvente træder i karakter i krisetider.

Den eneste som trådte i karakter i går var Romero, han var her og der og allevegne. Kane, Højbjerg, Perisic og Dier er alle erfarne ledere der bør gå forrest i sådanne situationer. Kane scorede dog sikkert på sit straffe og levede trods alt op til sin primær opgave at score mål.
Dier er ikke en leder. Han er en varmluftsballon, og en af de første der skal sendes ud af klubben asap.
Annonce