Snak

Mere indhold efter annoncen
Mon vi kan få Kane til at indgå et kompromis, hvis han siger nej til Bayern.

Hvor han får en kæmpe lønforhøjelse og forlænger kontrakten. Til gengæld får han indføjet en frikøbsklausul der er så lav at Kane stadig sidder med magten omkring sin fremtid næste sommer (måske 50 mio euro).

Det giver ham en ro for sin fremtid i tilfælde af en skade og en stor lønforhøjelse straks. Derudover får han muligheden for at se hvor Ange Ball fører os hen.

Tottenham får til gengæld en sæson mere med Kane. En sidste mulighed for at bevise at han skal blive i klubben og en ok kompensation næste sommer hvis han rejser.
Så skulle den være god nok med Kane.

Harry Kane has reached an agreement to join Bayern Munich from Tottenham Hotspur. Personal terms in place for 30yo to sign a 4yr contract. England captain awaiting green light from #THFC to travel for medical + complete transfer


https://twitter.com/david_ornstein/status/1689768970784591872
Næver forever.
Godt at få afklaring i det mindste, så det ikke trækker ud til deadline dag.

Held og lykke til Harry, selvom det bliver mærkeligt at se ham i en anden trøje. Vi kan da glæde os over det ikke blev en anden Premier league trøje.

Nu går jagten ind på forstærkninger!
Ja, lidt ærgerligt med Kane, men vi skal videre. Bold’s transferrygter har lavet opslag om, at vi måske går efter Lukaku. Hvor reelt er det?
Umiddelbart er jeg lidt skeptisk hvis det passer. Tror han vil passe bedre ind i Ange’s system end han gjorde i Chelsea, men han skal dælme spilles rigtig.
Halløj der... holder du også med Spurs? Vi to må være bedste venner?!
Kommer det Lukaku rygte ikke fra Italien?

Det kan jeg slet ikke se ske. Var Conte her endnu, så havde Lukaku været oplagt afløser for Kane, men som vi spiller nu så er det anden type angriber vi går efter, tror jeg.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ubeskriveligt øv, at Kane forlader Tottenham.

Usædvanligt mange mål der skal erstattes.

Øv!

Held og lykke til Arry i Bayern. Her skal han nok stange en million kasser ind med det samme og vinde ritti maje.

Kæmpe Spurs legende.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Kæmpe bet og øv dag for alle andre end Levy. Så vi sælger de bedste spillere, kan vi ikke konkurrere i toppen. Det er simpel matematik.
Jeg bebrejder Levy at han ikke fik skabt et bedre hold til at støtte det der var en af verdens bedste angrebsduoer i Kane og Son, den duo burde vi have fået meget mere ud af. Men kaos i træner valg efter Poch og der af mange fejl indkøbte spillere har kostet os.

Men jeg tror ikke han er glad i dag. Vi sælger sjældent vores bedste spillere og når vi gør så bliver det dyrt for køberen og forløbet er et de helst undgår at komme tilbage til.
Spurs har haft gode muligheder for at rykke sig yderligere op i tabellen.

Desværre har Levy ikke formået at skabe de sportslige rammer for dette. I min verden gik det galt med opsigelsen af Poch. Siden da har Spurs sejlet rundt sportsligt.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Levy har ikke været dygtig, på den sportslige side. Han har hentet forkerte trænere og solgt de vigtigste spillere. Samtidig står vi med det pæne nye stadion, hvor de bare vil sætte priserne op. Det er bare ikke i orden.
DL burde være en meget presset mand lige nu. Suk!
Annonce