Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig mht. David Villa, men ganske bitter over at vi ikke umiddelbart har forsøgt os på Mario Gomez. Vi kan snart KUN fokusere på Benteke, hvis ikke den lille has-been neger og den dovne neger skal være makker til Bale igen denne sæson.
"I can't say anything," admitted Henry. "They are right." That old Ferguson team-talk - "Lads, it's Tottenham" - now needs an update. Lads, it's Arsenal. Keep putting pressure on and keep asking questions and eventually the capitulation will come"
Som at se ind i fremtiden... ;)

http://worldsoccertalk.c…uare-photo/
http://www1.skysports.co…oy-Paulinho

Ikke alle lader sig imponere.
Ingen overraskelse der Bosse.
BAE går rundt i sin helt egen verden.

Ny belgisk landsholds-wing ser ud til at være på vej, ifølge rygterne.
http://tottenhamlive.com…umours.html
Det er helt fint at man behandler det som et job og ikke er yderligere interesseret i fodbold, men så kunne man holde sin kæft eller i det mindste tænke sig lidt om. Den forsigtige kunne have sagt noget i retning af "jeg kender ikke meget til ham, men det bliver spændende", frem for at rode rundt i "What´s his face". Det virker lidt tåbelig og ikke som om man er videre engageret i det som sker på arbejdspladsen.

Morsomt er det dog.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
BAE er en spøjs fyr.
Da han signede startede han også med at sige at han kom for pengenes skyld, og han ikke forstod hvorfor nye spillere altid snakkede om at de glædede sig til at komme til den og den tradiotionsklub, når alle vidste at de var der for pengenes skyld.
Han har dog siden vist síg som en ganske loyal fyr, der under Urolighederne sidste år var ude og donere penge, og snakkede om det helt forkerte løningsniveau der var for fodboldspillere.
Han er iøvrigt meget aktiv på twitter:

https://pbs.twimg.com/me…h.jpg:large
https://pbs.twimg.com/me…g.jpg:large
https://pbs.twimg.com/me…D.jpg:large
1961: Spurs-Gornik; a group of Spurs fans dressed up as angels and began singing Glory Glory Hallalujah. less than an hour later the words had already morphed from "Glory Glory Hallelujah" to "Glory Glory Tottenham Hotspur"
Enig i at han nogen gange burde udtale sig bedre, men det er for mig befriende med den slags typer. Han siger i hvert fald ikke de samme robot-sætninger som mange af de andre spillere.
Tror bare jeg ville have ekstremt svært ved at skælde BAE ud, hvis jeg var hans chef.Chancen for jeg ville flække sammen af grin ville nok være på omkring de 200%.
Hæhæ fin sviner fra Defoe:

"- Jeg er angriber, men jeg kan ikke være den eneste angriber i klubben."

http://www.bold.dk/nyt/D…r-angribere

Og han har helt ret!
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
http://www.101greatgoals…fifa-14.jpg

Så er bale sku på fifa coveret!
Ifølge Villa-fans og twitter-rygter er Benteke så godt som vores. Angiveligt skulle radiotavsheden fra en ellers højtråbende agent og manglende udmeldinger fra Villa være et tegn på, at man er i heftige forhandlinger bag lukkede døre. Jeg har hele tiden gerne set Benteke i en Spurs-trøje, men jeg håber, det er lykkedes Levy at trykke prisen lidt, for 25 mio. pund er i overkanten.

Derudover skulle Chadli – venstre fløj fra Twente – være klar til at rykke teltpælene op og tage turen til Nordlondon. Der meldes dog om, at nogen i Spurs modarbejder dette, og nu skal vi jo også passe på ikke at udvikle et alt for stort belgier-kollektiv, selvom dem vi har, unægtelig har gjort det fint.
--
Annonce