Snak

Mere indhold efter annoncen
"Det gör noget när et hvert tophold, det ändrer man ikke på selv om man möder et jävnt ringe hold som West Ham. Giver dig dog ret så langt, at vi godt kunne bruge en fysisk stärk angriber."

Soldado, Adebayor?
@keane10

Jamen når man kan se, at det ikke virker, og man så ikke har en plan B. Det er virkelig skræmmende!
Hold da helt kæft, det var en lortekamp idag.

Der var intet der virkede og West Ham vandt ganske fortjent.

Der er masser af ting man kan ævle om, men det gider jeg egentlig ikke.

Føj for helvede. Lort. Dø.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
@FalconLFC

Soldado? Are you serious?
The Gunners
@FalconLFC

Soldado? Are you serious?

Det er ikke første gang, jeg støder ind i den vildfarelse, at Soldado er en stor, stærk angriber - eller en fysisk spiller om man vil. Det er spøjst. Manden er marginalt større end Eriksen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Soldado, Adebayor?


Soldado er 1.79cm høj. Not so much.
Spurs
Stig Tøfting var vel knap nok 170 cm, men det er vel de færreste der tør påstå, at han ikke var et fysisk pragteksemplar i sine velmagtsdage.

Soldado KAN man altså godt slå sig på og han skal nok slå til, det er jeg slet ikke urolig for. Jeg er som sagt bare mere urolig for, at der ikke er en plan B.
Jeg har det med Arsenal, Barcelona, Bayern München og Brøndby, som Frankie Boyle har det med John Terry: https://www.youtube.com/watch?v=MOYfreJO7zs
Kan vi håbe at Townsend vil tage hans landsholds form med over i Premier league kampene? Selvom han har vist mange fine prøver på hans kvaliter med udfordringer mand-mand og langskuds forsøg, så har effektiviteten udeblevet indtil videre med 0 mål og 0 assist.

1 mål og (næsten) 1 assist (havde det ikke været for Welbecks manglende evner som afslutter) i sin landsholds debut er da meget godt.
I følge et par medier er vi en af topkandidaterne til at trække os sejrrigt ud af kampen om Keisuke Hondas underskrift, jeg har lidt blandet følelser med dette må jeg indrømme, jeg har svært ved at se at vi skulle stå og mangle ham, men omvendt er han en utrolig dygtig spiller der er klar på fri transfer.
(...)
Tja, på en fri transfer og et kæmpe marked i Nippon, så er det jo begrænset, hvor meget man har at tabe på den signing.

Samtidigt virker han til at være en dygtig og målfarlig midtbanemand.

At Spurs ikke har et akut behov for en spillertype som ham, er dog rigtigt nok.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Annonce