Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg skal ikke sige endegyldigt om der er straffe eller ej, men;

https://i.imgur.com/DnxUJet.png
La prende Vecino.
Woot Woot kom så...
Pis.. men det var okay at satse hele butikken.
Ingen skam at tabe til et stærkt Inter hold. Vi må samle os og slå Sampdoria i næste uge. Og så venter Bayern München.
Tak for kampen, d´herrer. Jeg må ærligt indrømme, jeg ikke så frem til den, da I var godt kørende.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selv tak. Velfortjent sejr. Vi prøvede - men vores forsvar var håbløst som meldt ud før kampen.
Ikke så meget at sige til det. Inter stod godt, og med det forsvar, vi stillede med i dag, var det ren skovtur for Lukaku. Der er nødt til at være andre alternativer end Patric og Hoedt, når Radu og Luiz Felipe så ofte er skadede.
Kan ikke se vi kunne gøre meget andet da vi først kom bagud. Synes vi startede bedst og havde igen momentum efter reduceringen til 2-1 og satsede med kun Parolo og Acerbi tilbage.
Det udnyttede Lukaku nemt men vi prøvede. Hellere det end stille os tilbage og håbe på noget tilfældigt.
Hvorfor startede Musacchio ikke? Han er ikke en stjerne, men nogenlunde stabil. Wesley Hoedt må være den dårligste hollænder i italiensk fodbold, og dem har der alt andet lige været nogle stykker af.
Musacchio var heller ikke fit nok til at spille. Derfor endte vi en en aldrende midtbanespiller som midterforsvarer overfor en Lukaku der virkelig ramte dagen.
Og ja.. Hoedt ville ikke kunne spille i Serie B. Han koster hver gang. Mod Atalanta sendte han ene mand os ud af pokalen efter at have kostet 2 mål og et klodset straffespark.
Annonce