Snak

Mere indhold efter annoncen
Tak JGGJ,

Med dagens scoring har Ciro været involveret i 200 mål i Serie A. 162 mål og 38 assists.
Det er sgu vildt. Han er en legende. Selvom han ikke er så populær i min del af byen - en del af målene er vist lavet mod Roma, som jeg husker det... 😉

Så ikke kampen, men ud fra referatet ser Immobile da godt nok ud til at have været kampens helt store hovedperson. Imponerende nok!

Edit: Min kommentar om jeres chance for at blive vicemestre gik egentlig på at I stadig kunne nå Juve med deres nuværende point. Det går først op for mig nu at meldingerne lyder på en ny pointreduktion til dem i morgen, denne gang på 12 point. Hold nu kæft et cirkus...!
Tillykke til Lazio. Gør Rom ære i Champions League! 🍺👍
Forza (la città di) Roma!
Egentligt meget passende at vi spiller skidt og Sergej vinder kampen for os som mange gange før.

En passende afsked på et udsolgt Olimpico for den bedste midtbanespiller vi nogensinde har haft i Lazio.
Overgår han en spiller som Veron?

Jeg kan se, at Radu også kom ind. Det må også have været et farvel til ham. Sikke mange år i Lazio. Kan se det går tilbage til 07/08 og måske endda før det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Veron var god men spillede også på et langt bedre hold med klassespillere hele vejen rundt.

Sergej er både den der vinder flest dueller i hele Serie A plus han skal stå assists og mål.

Uden var ham var Lazio ikke kommet i top 4. Hans betydning for holdet de sidste 8 sæsoner har været langt større end Veron’s nogensinde var.
Udover Sergej synes Luis Alberto nu også tabt. Araberne har været forbi med et tilbud om en kontrakt på €8m netto pr. år.

Eneste håb er nu at Lotito kan få €20m op af deres dybe lommer.
Berardi meldes på plads 💪🏻💪🏻

Zaccagni - Immobile - Berardi
(Pedro, Cancellieri, Felipe Anderson)

Serie As stærkeste angreb næste sæson?



FCK, Lazio & Middlesbrough
Ved nogen, hvor SMS skal hen?
Vildt hvis I lander Berardi. Bedste højre wing i Serie A.
Annonce