Snak

Mere indhold efter annoncen
Han mente vist der var rødt, dog ikke så stort.

Det var da med knopperne først, så den er vist god nok.
Aab Arsenal Olympique Lyonnaise (Les Gones) 7 mesterskaber i træk (slå den PSG) Juventus
Hvorfor fanden har han ikke holdt sig i form, det tykke dyr!!! - Pis;-)
Hvilken kamp og ærgerligt med de mange personlige småfejl.
Gomes MOM
Vamos Los Che!!!
Negredo forhelvede...
#Amunt

Det må være farvel og tak til Negredo..

Der må også være grænser for galskaben.
Boldklubben Frem - Ægte København! West Ham Utd - Forever blowing bubbles Valencia CF - Amunt
Det var jo egentlig en rigtig fin kamp. Man kan vidst ikke være utilfredse, selvom Negredo havde alle muligheder, for at sparke den ind, eller spille til en helt fri Rodrigo til sidst.

En af de bedste ting ved at være Valencianist er godt nok Mestalla. Det er efterhånden et stykke tid siden jeg har været der, men hvor er det bare fantastisk stemning. Vigtigt vi fortsat er ubesejret i 21 kampe der. Lad os se hvor længe vi kan kører den.

Top 4 virker rigtig, rigtig langt væk, sådan som Villarreal klarer den lige pludselig. Så kan man jo spørge om, hvordan vi skal gribe resten af sæsonen an? Jeg tror ikke på vi slutter i top 4, med alt den uro, som har været her. Og ved ikke hvad jeg synes om en 6-7 plads, som giver adgang EL. Vi klarede os bedre i sidste sæson uden europæisk overhovedet. Hvis spillet alligevel ikke bliver forbedret, så lad os få de unge spillet ind. Mina, Danilo, og flere minutter til stortalentet Fran Villalba.

Ellers var Rodrigos comeback i går rigtig positivt. Kunne være lækkert hvis han for alvor slog igennem nu her. Andre Gomes MOM. Fornøjelse at se, hold dig nu skadesfri dreng!

De mere bekymrede er så, hvor ringe vores stoppere er med bolden, når Mustafi ikke er med. Abdenour og Santos just aldrig berettiget til at spille for et spansk tophold, med den boldomgang. Parejo som DM er også lidt satset. Stod og kiggede fodbold ved 1-0 målet (dog ét godt mål af Real), og så dribler han for meget, hvilket gør spillet alt for langsomt, synes jeg.

Jaja, det går fremad. Onsdag hjemme mod Granada i CdR bliver en must-win kamp dog. CdR er vel også en fin mulighed i år. Real Madrid er ude, så muligheden er der i hvert fald.
#Amunt
Mere indhold efter annoncen
Annonce

Abdenour og Santos just aldrig berettiget til at spille for et spansk tophold, med den boldomgang. Parejo som DM er også lidt satset. Stod og kiggede fodbold ved 1-0 målet (dog ét godt mål af Real), og så dribler han for meget, hvilket gør spillet alt for langsomt, synes jeg.


Enig. Og enig.

Forsvaret har simpelthen ikke kunne bære at miste Otamendi. Abdennour har bestemt ikke indfriet forventningerne. Og erstatningerne i Vezo og Santos har ikke den fornødne klasse.

Derudover har vi "stjerner" der underpræsterer på den store klinge og har gjort det for længe; Negredo, Parejo, Enzo.
Boldklubben Frem - Ægte København! West Ham Utd - Forever blowing bubbles Valencia CF - Amunt
Enig ang forsvaret. Har nu stadig en lille fidus til Vezo - Han skal bare spille med Mustafi. Der skal ske noget til sommer, hvis Abdennour og Santos stadig ikke har fundet niveauet til den tid. Det er jo ikke billige spillere. Mener Santos kostede det samme, klubben betalte for Mustafi. Abdennour vil jeg slet ikke kommentere på. Forrykt pris.

Synes ikke Dani P har været så dårlig igen, selvom han laver AaaaaaaaAAaaalt for mange ukoncentrerede, personlige fejl. Bliver han aldrig klogere???

Har godt kunne lide, hvad vi har set fra Neville so far. Han er så småt ved at vende min skepsis. Tror i på, han kan fortsætte efter sommer?
Om Neville fortsætter til sommer er svært at sige. Det kommer vel an på hvordan tingene går frem til sommerferien. Han er en utrolig sympatisk mand, og jeg synes han er rigtig fornuftigt at høre på, men hvis resultater og spillet ikke kommer, bliver det nok en ny hivet ind.

#Amunt
Jeg er lige kommet hjem, så fik desværre ikke set dagens kamp. Men hold da op! Det er noget der ikke scorer hver dag! Negredo med hattrick for Valencia!? Og så Rodrigo scorer i samme kamp!? Det da fuldstændig insane.

Godt nok var 2 af målene på straffe, og det første var vel på en fejl af de andre kan jeg læse. Men godt for selvtilliden for de to angribere. Rodrigo med afgørende assist og mål efter 2 kampe. Lækkert. Vi burde i hvert fald være videre til kvartfinalen, med en så overbevisende sejr.
#Amunt

En ganske fin kamp, måske på en halvsløj baggrund. Granada var ikke 5 potter p.. værd.

Når det er sagt, spillede vi dem tynde gang på gang og jeg synes at vi - i glimt - så noget af det gamle Los Che-spil med hurtigt, klogt kombinationsspil og de dér dødbringende stikninger i dybden som vi engang var så vandt til. Bare en kende mere koldblodighed af især Rodrigo M, så var den blevet 6-0.

Især efter 2-0 målet var det ligesom spillerne løste lidt op. Jeg tror det vejer tungt på deres skuldre med det evige pres om 4 pladsen, så det var godt at se dem spille lidt mere frit..

Boldklubben Frem - Ægte København! West Ham Utd - Forever blowing bubbles Valencia CF - Amunt
Annonce