Simpelthen så grim en fodboldkamp, men ok, jeg tager gerne et selvmål til at slutte første halvleg af på, 1-2... kan ikke huske hvornår vi sidst førte ved pausen?
Nå, men det nytter selvfølgelig ikke noget at vende sig mod klubben eller spillerne, alt det må komme til sommer, hvis vi sikrer os overlevelse... ellers kommer ændringerne af sig selv.
Men fårk hvor er jeg harm Suarez og Parejo!
Gratis kamp mod Celta, måske lidt selvtillid, hvem ved, kan være vi ikke lukker mere end et enkelt mål ind?
Det ser ud til at Voro fortsætter som manager sæsonen ud. Fint, men samme tid fortjener han ikke at stå i spidsen for et hold, er rykker ud af rækken. Det har den mand simpelthen ikke fortjent.
Ellers fortsætter det store show. Suarez fanget i at sige han ikke er nogen god CB, men var nødt til at spille der, eftersom en holdkammerat ikke gad at spille der. Jeg hader mentaliteten hos den trup her.