Snak

Mere indhold efter annoncen
Også fint med salget i dag. Stærkt at kunne sælge til en serie B klub


Lad os se hvad der overhovedet er tjent, Krügers kommentar i VAF lyder ikke som om det er det store...

Men set ud fra at han var så langt nede af listen er lønnen i det mindste sparet :) Lidt har også sin ret...
Gammel kending fra start mod SønderjyskE her til aften i Tjekkiet for Viktoria Plzen i form af Ba Loua.

Han må siges at have fået godt gang i karrieren efter han forlod os. Han slog aldrig rigtig for alvor igennem i 1. division, så det er glædeligt (og en smule overraskende), at han kan gøre det i så stor en klub.
Vejle Boldklub 130 års stolthed
Ham havde jeg glemt alt om. Sjov lille spiller, der kunne en masse med bolden, men som manglede slutprodukt, da han var i VB. Fint at det er gået ham godt.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Vi hører en del for, at vi ikke spiller med egne talenter mere i VB. Lidt underligt, eftersom vi havde fire spilere fra talentafdelingen på banen mod SE. Men det kan selvfølgelig altid blive bedre.

For hyggens skyld har jeg prøvet at sætte et hold med VB-produkter, der er aktive i dag. Det er ikke noget helt dårligt hold. VB laver stadig gode fodboldspillere, selvom talentfabrikken ikke helt er, hvad den har været. Jeg tror dog, vi er på rette vej, og jeg glæder mig over, at det igen er de offensive talenter (Faghir og Mucolli), der er de mest iøjnefaldende - i tråd med VB-traditionen.

Andreas Jungdal (AC Milan)

Mads Thychosen (FCN)
Alexander Scholtz (FCM)
Patrick Bangsgaard (SE)
Erik Marxen (RFC)

Agon Mucolli (FCF)
Azer Busuladzic (Athen)
Thomas Gundelund (VB)
Arbnor Mucolli (VB)

Wahid Faghir (VB)
Valdemar Sadrifar (VB)
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Jeppe Andersen kunne også være med.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, Jeppe Andersen banker helt sikkert på til midtbanen.

Marc Pedersen er også en kandidat til midterforsvaret.
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Det er egentlig meget godt husket.

En spiller jeg faldt over forleden og som jeg ihvertfald helt havde glemt alt om, er Benjamin Hansen.
Han fik aldrig førsteholds debut og røg som så mange andre til Middelfart. Efter hvad jeg hører, er han nu blevet en stor profil for norske Haugesund i den bedste række.
Vejle Boldklub 130 års stolthed
Ved godt at han ikke blev en kæmpestjerne, men Chidi Dauda Omeje har da scoret en del mål i Sverige... Sadrifar har ikke fået seniordebut...

Hvad blev der egentligt af det Nigerianske Fodbold Akademi VB var involveret i dengang? Eksisterer det mon stadigt...
Med Wilczek på banen i aften, skal Vejle spillerne passe på sig selv.
Det gode er jo at Nationalligaen i amerikansk football er aflyst, så de kan låne hjelme af Triangle Razorbacks....

Ham har jeg godt nok minus sympati for, skulle ikke undre mig at han afgør kampen.

God kamp i aften:-)
Ingen Schoop eller Kjartan i Truppen.

Er spændt på om det reelt er af den eller anden grund Kjartan er fravalgt. Mit gæt er agf udtalelsen er den primære grund når den nye brasilianer bliver valgt over ham Idag.

Håber det bliver
Indy
Gundelund - Greve - milosovic - Malte
Ramadani - Ezatolaghi
Sousa - Montiel - Abnor
Wahid
Annonce