Snak

Mere indhold efter annoncen
Shit det er synd, hvis en ny sjælløs football club-fusionbastard skal op og have samme antal mesterskaber som AGF, EfB og VB.

Klubber med over 130 års historie bliver udlignet af en fusion


Du er godt med på EFB er en fusionsklub? Og at VB selv har været det et par år med Kolding?

Så kan forstå på dig at det handler om alder før man er godkendt som klub? Hvor gammel skal man så være?
@Lyngvig:
Synes egentlig din kommentar var ok. Det var ikke dig, jeg kommenterede på. Udelukkende dine medfans, der beder os tage Putros med til Aarhus (som om han dømte biased…) hvilket han så absolut ikke gjorde. Lad os i stedet hylde den gode dommerpræstation, i stedet for altid kun at have fokus på deres fejl. I dag så jeg helt oprigtigt ingen større fejl.
Og til mine med fan i FCM.

Lad nu bare den dommersnak ligge. Der er sgu ikke meget at komme efter.

Nyd en fed sejr og kom videre.
@Lyngvig: var der en like button her, havde du fået den for seneste indlæg. Den konstante fokus på domme og om man føler sig uretfærdigt behandlet er så trættende og tåbelig.
Lyngvig

Jeg mener ikke Putros var god, men det er han sjælden.
Det var en fed sejr, selvom den var lidt ufortjent.
Så længe bolden er rund, kan alting ske
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lyngvig: var der en like button her, havde du fået den for seneste indlæg. Den konstante fokus på domme og om man føler sig uretfærdigt behandlet er så trættende og tåbelig.

Ja jeg forstår ikke hvorfor det i en kamp som denne skal til at handle om dommeren.
Ja jeg synes da også der var nogen kendelser der gik imod os, men det tænker jeg også AGF synes der gjorde mod dem.

Og sådan er det jo i alle kampe, når man gerne vil se sit hold vinde.

I denne kamp var der generelt en god linje og ikke en præstation der havde betydningen for kampforløbet.
Men tænker FCM må være den mest ringe spillende mester vi har set til dato?

Det må stadig være Herfølge selvom det ikke ligefrem er champagne bold fra FCM.
VB.
Ufortjent sejr, så det bliver en spændende afslutning på sæsonen. Jeg reagerer egentlig mest på den mange kommentarer på dommeren. Jeg er ikke fan af Putros, men jeg må sige at han dømmer denne kamp fremragende. Var der fejl, givetvis. Men både AGF og Midtjylland er kendt for at spille relativ hårdt. Samtidig er der ingen af spillerne, der havde til hensigt at gøre arbejdsvilkårene lettere for dommeren. Der blev filmet, trukket i trøjer, skubbet og sparket over ben, men lige meget af begge hold. Under de vilkår, synes jeg at kampen blev afviklet flot
AC Horsens
Nå ok. Mindes ikke det var mere end som så. Men godt jeres hooligan-målmand ikke fik fat i ham :)


Der er ikke meget hooligan over Thomas Mikkelsen - så havde han rykket hovedet af Ramaj da han nikkede ham en skalle :-D

Men on topic - tror på det her bliver en af de fedeste sæson afslutninger i mange år. Det virker fuldstændig uforudsigeligt pt - :-)
AGF har været bedst spillende hold i denne sæson, så det ville være så fortjent at de vinder mesterskabet. Håber virkelig de tager den hjem.
Annonce