Snak

Mere indhold efter annoncen
Pyh mange der har mening om FCM ….

Det har jeg også - kom så FCM sejr i dag.

Vi er flyttet os så langt siden jeg måtte løbe bag målet på Herning Atletik stadion efter Thomas Ambrusius og Abdul Sules bolde i 1. division, en forbandelse der først blev brudt da Ikast FS først blev koblet sammen !

Lets goooooo! Blæs i hornet ! Angrib!
FC Midtjylland <3
FCK har mistet troen på sig selv i løbet af denne sæson.

Der er ingen rygrad i holdet.


Det er lederskab der mangler, ligesom i hele Nes´ tid i FCK. Når det går det mindste skævt, kigger alle den anden vej. Kanon at de solgte Froholdt, som altid går forrest.
bliver spændende og se en startopstilling, tror folk Amir starter?
Madridista, Gunner, Ærkekøbenhavner
Vi skal gøre alt hvad vi kan for at tage point, for at hjælpe GF mod et potentielt mesterskab. Vi er selv ude af guldkampen, men vi skal for alt i verden gøre vores for at mesterskabet ikke ender i FCM.
F.C. København • Real Madrid, på trods af Mbappé
Haha, alle holder med københavn for tiden.
Det troede jeg aldrig jeg skulle se.
Tillykke med det FCK.
I har en masse jyder der render rundt og holder med jer. Det er alligevel vildt så god jeres markedsføring har været.
At tænke sig, at man som jyde, ville holde med det hold.
Ok, så er vi da i gang
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvor er det egentligt vildt at FC Midtjylland har lavet 48 mål i 18 kampe.....
FC Midtjylland <3
Håber inderligt at FCM går på banen med samme indstilling til FCK, som hovedparten af kommentarerne afspejler her. Det er jo helt vildt! Er ned på der blev voldsomt underpræsteret i SL, men altså kampene mod Napoli og Barca gav da en vis optimisme. Hvis bare FCK møder sådan op, er der da med sikkerhed point med hjem…
Når man byder 37,5 mill sent i vinduet og i vinter vinduet. Så er det ganske simpelt et skambud. Havde real Madrid budt 150 mill for franco havde I syntes det samme….
Moral er godt.....
@TheUnitedWay

Så en tilfældig shitposter på twitter ved navn "Tosset med Benfica" er din bedste kilde...

Ked af at måtte sige det, men det bud er fri fantasi.
Midtjylland!
Forstår godt hvis man synes 5 mio. euro er et skambud, hvis man tror på tilfældige Twitter brugere stiller en 8 mio. euro i udsigt, uden noget der minder om kilder. Hvis man tager den slags for gode varer har FCM og FCK jo efterhånden hentet det meste af Sydamerika og Afrika. Man skal måske skrue lidt op for kildekritikken.

Jeg forstår godt at AGF i deres nuværende situation ikke vil sælge Bech til Midtjylland. Men at kalde 5 mio. Euro, der matcher AGFs næste største salg nogensinde for en 23 årig spiller der vel (lidt hårdt) kun for alvor har shinet i et halv år, er rimelig vildt. Jeg æder gerne mine ord hvis Bech ender med at ryge for markant mere end 5 mio. euro, når han en dag skal videre fra Aarhus.

Jeg forstår til gengæld ikke relevansen til kampen i dag. Men nok om det.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
Annonce