Snak

Mere indhold efter annoncen

Årets unge spiller i Superligaen: Otte kometer dyster om prisen

lør 17. maj 2025

De otte talenter, der er nomineret til prisen som blive årets unge spiller i 3F Superligaen, er fundet. Du kan se feltet her.



Læs hele nyheden her
Lucas Høgsberg. Ham har været god hele sæsonen og ikke kun i de sidste 3 måneder.
Hvorfor kan man ikke vælge "Jo" når der skal sættes kryds ved "køn"?
Der er da kun en vinder…han spiller i fck
Ahh man bliver forhåbentlig ikke årets spiller på et par gode måneder mens resten var ganske ordinært….
254832

Det kan bogstaveligt talt være dem alle du snakker om.

Tyndt udvalg når Diao er blandt de nominerede. Franculino eller froholdt skal vinde.
Tænker Høgsberg eller Franculino
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Franculino.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Den lander i Froholdts skab. Han har gået forrest og præsteret for et vaklende FCK hold og vist et flot niveau internationalt for klub og landshold. Mon ikke at det danske pas også er en lille fordel. Jeg ser bare ikke Franculino have samme indflydelse på holdet, og resten på listen er ikke tæt på de to.
Froholdt 100%
FCN er verdens bedste klub
Man kan sige at efter som Froholdt også er nomineret som årets spiller generelt, ville andet jo ikke give mening.
Signatur
Serginho uden tvivl. Alt andet vil være håbløst.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre) Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3 Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0 Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0 Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2 ALAW - MOT
Annonce