Snak

Mere indhold efter annoncen
@Ponyben
Der må jeg erklære mig uenig. OB har hevet et snit på lige over 9000, kun overgået af FCM, FCK, AGF og BIF

https://superstats.dk/tilskuere/fra-til

Og dette er NETOP på trods af, at de ikke har vundet hjemme i ca. et år.

Fans bliver ved med at betale penge for at troppe op og støtte, så må man vel også gerne være utilfreds en gang imellem? Jeg ville være det hvis jeg var OB-fan!
Hafniae sigillum leonis est
Capoen må på banen med noget voksenskældud.
NP er Suppens bedste 6'er!
Pinligt. Klubben har kurs direkte imod 1. division pga netop BW. Sørgelig ledelse
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Ponyben#
Du tager fejl IKKE kun Efb
Se mod Aab de har over 10000 i snit. Samt mange på udebane
Aab har over 10000 i snit
Samt rigtig mange med på udebane...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Se mod Aab de har over 10000 i snit.
Aab har et vildt flot snit i 1. division i denne sæson. De har i snit på 7.362 på hjemmebane. Til den bedst besøgte hjemmekamp var der 10.044. OB kommer sikkert også til at have et flot snit i 1. division i næste sæson. Jeg skal ind at se kampe uanset, om det er 1. division eller superliga. Måske kan man være så heldig at se OB vinde på hjemmebane og med lidt held endda et par sejre i streg.
Raus
Ponyben*

Man kan godt se du ikke har fulgt med i OB.

Hjemme har de er flot snit i antal tilskuere. På udebane har der også været mange. Så støtten til klubben har været der / er der.

Så måske du skulle følge lidt mere med.


Og som fan selvom man viser sin støtte. Så må man sgu også godt komme med kritik
Man kan kun glæde sig over klubben er på vej ned i dybet. De eneste man har ondt af, er alle de stakkels fynboer der igennem et helt år har stået op hjemmebanen og spejdet efter en sejr.
#IkkeMinMessi
Man kan kun konstantere ytringsfriheten har dårligere vilkår i Odense.
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Annonce