Snak

Mere indhold efter annoncen

2. div-overblik: Aarhus Fremad vandt 7-0

lør 3. maj 2025

Aarhus Fremad slog lørdag eftermiddag Næstved med hele 7-0 i 2. division. Thisted FC vandt 3-2 ude mod FC Helsingør. 



Læs hele nyheden her
Men men men folk er jo så lykkelige for at vi endelig kan spille offensiv flot fodbold, som jo udelukkende var Skovdahls skyld at vi ikke praktiserede.

Fortjent resultat. Aarhus er simpelthen et par niveauer over os og de scorede ikke et mål for lidt. De fortjener at rykke op og prøve sig af på et højere niveau.

Næstved er dog forsat elendige og det ændrer sig næppe før man får sparket Peter & Peter ud af klubben.
Ham Ukendt må virkelig kunne noget, mon ikke der er Superligapotentiale i at lave 7 kasser? Det er dejligt at se Fremad trække lidt fra: den oprykning har været mange år undervejs, og nu må de gerne køre den hjem.
Jammerligt og pinligt
Ufortjent sejr.
Enig ufortjent seier og bare helt ukjente målscorere ingen har hørt om. Nøjj
#Bodø/Glimt #ManUnited #Weareinlove
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Aarhus Fremad er verdens bedste hold, Aarhus Fremad spiller det bedste bold.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Av, Næstved. Lader til at sæsonen er helt og aldeles ovre for De Grønne.

Held og lykke til Aarhus Fremad. De spiller som et kommende 1. Divisionshold.
https://www.youtube.com/watch?v=jYnC2l1MsfI
Hold nu op hvor er "vores landsdel på røven"

Næver taber hele 0-7 i dag !! (det er ikke ondt ment som NFC Fan.....) Blot et kedeligt faktum :-(
Det er vel et af de største Næstved nederlag i nyere tid ?!?!

Slagelse ligger nede i Sjællands-serien.... (måske er de på vej op... jeg har ikke så meget styr på dem dernede....)
Men det er skidt at de er helt dernede med tanke på FC Vestsjælland, mv. !

FC Roskilde er på vej ned i 2. Division med store skridt....

Og mit eget Nykøbing FC er som godt som sikret 3. Division næste sæson..... !

Hvorfor fejler vi alle så stort ?
Er det investering/penge vi mangler ?
Eller gør vi bare noget helt forkert i forhold til de andre hold ???

PS - Ringsted kunne måske være på vej op i de lidt højere rækker, ser det ud til..... Positivt - men mangler stadig svar på mine tanker.... :-/
Aarhus Fremad var kyniske i første halvleg og scorede nærmest på alle chancer inkl. Et lækkert frispark. Vil sige at 7-0 er lidt misvisende for så dårlige var Næstved heller ikke.
Kyniske måske, i hver fald effektive. Dejligt du kommer på Riisvangen. Der er der jo også garanti for god underholdende fodbold
Annonce