Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg vil faktisk sige at Arsenal kun er marginalt bedre. Intens kamp men frygtelig fodbold fra begge hold og trist fodbold. Der var Arsenal altså federe at se på under Wenger.
Forhåbentligt vinder PSG eller Bayern.


Det gør de 100%. Deres spillere er langt mere friske, og så er deres ligaer også afgjort, mens Arsenal stadig har PL at tænke på. Tillykke til Arsenal med første finaleplads i 20 år dog.
Vi må gå ud fra, at taberen af finalen blev fundet her til aften.
If I had the wings of a sparrow... If I had the arse of a crow... I'd fly over Pride Park tomorrow... and shit on the bastards below!
Ja det var en tynd omgang. Fuldt fortjent Arsenal sejr. Må håbe den kamp i morgen er væsentlig mere underholdende 🙂
Tillykke til Arsenal - man glæder sig dog også til i morgen når PSG-Bayern spiller efter denne kamp.

Atletico kan godt føle sig snydt for et straffespark, men over to kampe er det måske fint Arsenal går videre.

Vinderen af CHL findes i morgen - de hold spiller på et helt andet niveau.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Helt perfekt. Atlético står tilbage med INTET i denne sæson.
Hold op en sløj omgang! Ikke meget effektiv spilletid i den kamp. Det er mig en gåde, hvorfor det skal belønnes at trække tiden på den måde.

Der bliver kun lagt 5 til, hvorfor der maksimalt bliver spillet i 1 min. Indfør effektiv spilletid og lad os komme det her til livs. Det vil komme offensive og angrebslystne hold til gode.
Skændsel for os fodboldfans at se endnu en så grim kamp. To dårlige hold. Arsenal er bare ikke værdig i en finale, nøj de er dårlige. Utroligt de kan vinde PL i år, Kedeligt og grimt fodbold de spiller. Godt jeg ikke er fan.
I det mindste så får de bøllebank i finalen


+1

Det var så prisen for at dommerne (og deres naive forsvar) ikke ville have Barcelona videre. Arsenal - Barcelona havde været markant mere spændende.
Shit der er mange der har ondt bag i!!
Fortjent det blev Arsenal. Men nej en kedelig gang semifinale, 2 hold der ik burde være kommet så langt. Men klart mere seværdig finale, nu det blir Arsenal. Tænker det lige meget hvem af Bayern eller Paris der går videre, så har man vel aldrig haft en større favorit i en CL finale. Begge de hold er magiske - Arsenal, de bare ikke noget specielt. De blir savet over. Ligesom resten af de engelske hold blev mod Paris
" Det går bare ik' når man spiller for Manchæææster Uniiitød" - Citat: Morten Bruun. Efter at Bruno Fernandes havde lavet endnu en fejl.
Annonce