Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, man må ikke trække modstanderne i trøjen. Det står der i fodboldsreglerne. Det er vel kun den danske Dommerstand, der mener at den regel skal gradbøjes. Ligeledes med skub i ryggen.
Misser jeg noget? Jeg er ikke med på bølgen baseret på Lazios noget tvivlsomme start 11. Fcm burde vel ret beset kunne slå lazio s usammenspillede b hold anyday.


hahahahahahahahahahahahahahahahahah



hahahahahah!!!! kæft en sinke
Man kan vel sige Lazio lavede en Roma i der nordiske …
bla. ved at filme sig til ti straffespark :-)

Nu har vi brugt en uge på at diskutere et straffespark i Farum, som er soleklar efter reglerne, jeg tvivler på at diskussionen er det samme på Isaksen. Der er et minimum at berøring på blusen i det første tilfælde, og han smider som om han har fået skudt begge fødder af. det andet straffe, flytter italieneren slet ikke foden og han søger selv kontakten, det er usselt og ulækkert at han for lov til dette. Danske dommere har jo luret ham og giver ham ikke de straffe mere. En skamplet på en flot præstation.
Gila har spillet 446! kampe for Lazio.

Gila har spillet max 5 kampe for Lazio, han kom fra Real Madrid i sommers
Real Madrid CF http://www.youtube.com/watch?v=knZ0zwU2oic http://www.youtube.com/watch?v=iaQhF-523As
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fcm burde vel ret beset kunne slå lazio s usammenspillede b hold anyday.


Jo jo, og du burde efterhånden være gået fra velcro sko til snørebånd, men vi har jo allesammen vores at kæmpe med.
Silkeborg IF
Avisen lader cheftræner Sarri sige, hvad der skal siges med dette citat:

- Vi manglede ydmygheden. Vi troede, vi kunne håndtere det på et eller andet tidspunkt i løbet af kampen. Det kunne vi ikke. Og med den mentalitet vinder man ikke i Europa.

La Repubblica skriver, at ´Lazio var til grin i Danmark´: - Sarris mandskab var forudindtaget og overfladisk at se på, og de rendte ind i en ordentlig knockout. De spillede mod en langt fra skræmmende modstander, men der var ingen gejst, og holdet vidste ikke, hvad de ville, skriver avisen.
ahhh, Darkwater

Det er det gode ved VAR. Så er man sikker på at disse situationer bliver dømt korrekt.

Han bliver klart holdt i trøjen. Det kan enhver se. Hvis han ikke var blevet holdt i trøjen, så var han kommet fri til skud.

Det andet straffespark er det åbenlyst, at forsvarsspillerne flytter benet og ikke som du hentyder til. Igen korrekt dømt.

Lazio er heldige med at slutte med 11 mand på banen. Hvis vi nu skal tale om kendelser.

Faktum er at vi dominerende et europæiske storhold igennem hele kampen, hvilket er noget, som jeg ikke har set før, at et dansk hold har været i stand til. Så præstationen i går er meget svært at tale ned. Evander er jo også lige blevet nomineret, så det har givet genlyd i hele Europa.

Isaksen spillede jo også en god kamp. Han har spillede godt på et højt niveau igennem længere tid. Faktisk lidt mærkeligt, at Hjulmand ikke har udtaget ham, når man tænker på, hvor hurtigt Daramy blev udtaget. Men han kan nok ikke finde til Jylland:)

Men det er jo godt for dansk fodbold med sådanne resultater. Samtlige Klubber i Danmark kommer til at nyde godt at disse store præstationer mht. spillesalg og spillekøb.




Hold da op Lazio havde undervurderet vestjylland.
Velkommen til heden!!
Annonce