Snak

Mere indhold efter annoncen

5 i fokus: Frustrationer løb af med sønderjyderne

fre 12. sep 21:00

Sønderjyske tog fredag aften imod Randers FC i 3F Superligaen, hvor det blev til en 1-0 sejr til gæsterne. Sønderjyderne formåede ikke at levere et modsvar på Randers-scoringen, da frustrationerne løb af med hjemmeholdet. Her er Bolds fokuspunkter.



Læs hele nyheden her
Det var på ingen måde en hårdt spillet kamp.

Det starter med, at Cherif får et forkert gult kort. Man kan mene, det er en bagatel, men Randers var bedst, og da Sønderjyske omsider kom frem i anden halvleg, blev de snydt for et hjørnespark.

Magnus Jensen får gult for at råbe noget til Randers´ bænk. Soulas får gult, fordi Danho smider sig. En god dommer havde ikke dømt nogen af delene.
Magnus Jensen reagerer vel bare på at bænken forsøger at fremprovokere et rødt kort, hvor Rømer smider sig i en reel duel med Sherif
Annonce