Snak

Mere indhold efter annoncen

5 i fokus: Kan FCM-kompleks koste AGF guldet?

søn 8. mar 20:00

FC Midtjylland er klar til pokalfinalen. Efter 1-1 mod AGF er ulvene samlet videre med 2-1. Her er Bolds fokuspunkter fra kampen.



Læs hele nyheden her
Så er der heller ikke mere FCM-kompleks. De har spillet 3 uafgjorte i år.
Arrrrg Bold.
Kom nu lige Bold
Ja det er lidt en sjov vinkling. Det virker snarere som to hold, der er gode til at lukke hinanden ned. Hvilket vel kan blive mindst ligeså stort et problem i Herning som det kan i Aarhus. Midtjylland henter jo ikke AGF på at spille 2x uafgjort i slutspillet.
DK: FC Midtjylland Mener at den danske Supercup bør genindføres!
13 kampe alligevel
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hahahahha kompleks med uafgjorte kampe an mass på det seneste. Jeg sælger gerne de to indbyrdes kampe for 2 x X igen. KSDH
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
For fa´en bold: FCM har vundet 1 ud af 4 kampe, og den vandt de 1-0, mens de tre andre er endt uafgjort. FCK har et FCM-kompleks.
Kæmpe respekt til fcms fans for tifoen, og anerkendelsen af at det hegn ikke er i orden. God stil. Så kunne vi jo kvittere med at behandle dem med respekt når de besøger os næste gang.
Tja fcm er vel bare et bedre hold.,,de halvgamle AGF’ere med Dalsgaard i spidsen kan bare ikke følge med , de hurtige FCM angribere
No shit Sherlock. Naturligvis er FCM et bedre hold. Men de gamle GF´ere gør det nu ganske udemærket
Kongens klub. KSDH
Annonce