Snak

Mere indhold efter annoncen

60-årige Mogens Krogh gjorde comeback i Serie 4

man 9. sep 2024

Den tidligere Brøndby-målmand Mogens Krogh har haft en ualmindeligt travl weekend i Hjørring Idrætsforening, hvor det er blevet til tre sejre fra trænerbænken og en 4-0-sejr med den erfarne keeper selv mellem stængerne.



Læs hele nyheden her
Klasse!!! Fantastisk at han giver så meget til breddefodbolden. Det er ægte fodbold. Jeg tilgiver ham aldrig målet på Århus stadion, men med det sagt er han i den kategori af spillere, man ikke kan andet end have respekt for på tværs af tilhørsforhold.
Jeg tilgiver ham aldrig målet på Århus stadion,


Jeg bor i Århus og holder med BIF.

Mine kollegaer kender faktisk slet ikke den kamp - der er bare et hul i kampkalenderen. :-D
Mogens Krogh er en levende legende!
Én af de aller største!

Hey-ho, hey-ho, vi elsker Mogens Krogh!
BIF - Danske mestre 2021!
Sgu fedt han giver noget tilbage. Må være fedt for både dem han træner og spiller sammen med.

Klassespiller og have 100 % fået mange flere landskampe, hvis det ikke var fordi han stod som nr. 2 efter Verdens bedste keeper.
Meget sympatisk og klasse målmand i sin tid :)
Klasse legende!
Mange tror fejlagtigt at Kroghen afgjorde mesterskabet i 1996 med sin sene scoring mod AGF. Men faktisk var der tre runder tilbage så AGF havde nok smidt den anyway.
Yellowstone...dét tror jeg så ikke vi havde! Hvilken utur vi havde i den kamp....og så ham Krogh´en i overtiden - nej, ham glemmer vi ALDRIG i Århus
Sudare Pro Communi Causa - dét har jeg gjort siden -80
Sæsonen var den første med tre point systemet. Havde man spillet efter det gamle system med to point for sejr, havde GF taget mesterskabet. For mange uafgjorte gjorde nash.
Annonce