Snak

Mere indhold efter annoncen

AaB’er: Har fundet de gamle dyder

søn 9. aug 2009
Det er de gamle AaB-dyder der har fået nordjyderne tilbage på sporet, med to sejre de to seneste kampe.

Læs hele nyheden her
Håber at vi kan få en stime på 17 sejre i træk istedetfor :D

altid godt med lidt optimist :D
...
Hehe det ville ikke være dårligt
SUPER AAB
Vil som AGF fan da gerne lige sende et tillykke til AAB. Flot kamp og fuldt fortjent!!

Hold da op hvor er BIF tandløse frem ad banen. Utroligt at de har en sportschef siddenden, der i så lang tid ikke har kunnet tiltrække et bedre felt af angribere til en af landets største klubber. Og så vælger man en træner, der ikke har bevist så meget endnu og ikke er kendt for teknisk fodbold - til Brøndby..!!

Kors!

I dag udstillede AAB, hvor dårligt det går for en klub, der har alle forudsætninger for at ligge i toppen hvert år.

(og lad nu være med en skov af modangreb - kun BIF-AAB snak i denne tråd tak)
Følger kun éen klub i verden som ægte fan. Det andet er for poppet!
Og I spillede dem helt rigtigt. pres og vende spillet. effektivt!

Andreas johansson bør være det mest sikre kort på ugens hold. Han betyder meget for jer.
Følger kun éen klub i verden som ægte fan. Det andet er for poppet!
Det hele går galt, når Stephan Andersen gang på gang kikser fuldstændigt.

Brøndby er som hold "en rigtig humørspiller" - men det er klart, at man føler, det er op ad bakke, når den sidste skanse droppet så ofte. Vi så en grim fejl i dag og en endnu grimmere i Polen - og en endnu, endnu grimmere mod PSV. Hvor lang snor har han?
Hvor er Patrick egentligt blevet af?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Rolig nu ulricht

Man kan godt høre på dig, det går godt for din klub ;-)

Jeg er enig med dig i, at tingene ikke lige var så gode hos hjemmeholdet i dag, men jeg tror nu det har noget at gøre med de mange kampe på få dage. Og så er det selvfølgelig også Aabs fortjeneste. Brøndbys spil har faktisk været ret godt de sidste 3-4 kampe. Den største problem vil jeg sige er forsvaret. Det sejler godt nok rundt!
Jeg tror Aab vinder guld nu!

Jeg tror også at AGF vinder guld!

I må deles om det.

Champions League, det bliver vist en finale mellem AGF og Aab næste år.....
lol det er brøndby som er dårlige, og ikke aab som er gode...
agf og aab kommer sku ikke i top 2
agf og aab kommer sku ikke i top 2


Det er meget muligt, men det gør Bif da i den grad heller ikke, de skal vist være heldige hvis de kan komme i top 6.
\\\"Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.\\\"~ William Gibson
Med de gamle dyder kan vi ALT! kom an suppen!
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Annonce