Snak

Mere indhold efter annoncen
Hold kæft nogle tosser, ud af fodbold med dem.
Men undre mig også over at ingen råber op om point straf, som ellers er kutyme hvis det havde været Brøndby.
Tåberne fra Aalborg er tilbage i ligaen.,
Så længe de kun bokser med andre, der også gerne vil bokse, så har jeg ikke det store problem med det.

Og så kan samfundet betale for, at taberne skal have håndteret deres skader.
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
Så har man klubber man kan melde sig ind i og så kan de ordne den slags under bedre forhold.

Sandt, men de vælger ikke at være medlem af klubber.
Og så tvivler jeg på de ligefrem liner folk op og spørger alt og alle om de er med eller ikke med.

Jeg tvivler til gengæld på, at de bare slår løs på alle og enhver. Nej, selvfølgelig slår de kun på dem, der udviser interesse for slagsmålet.

Dumt skrevet.

Spejl.

Det hjælper på det ude på en mark, men det gjorde de ikke. Ikke særlig fedt som ejer eller de øvrige gæster at være vidne til og hvem skal betale for evt. Skader.

Det er bedre, at de slåsser med hinanden, end at de slår løs på alle mulige andre i fx nattelivet. De tumper har vi nok af. Og hvis det er almen kendt, at disse typer her hænger ud på omtalte bar, så ved man, at der er risiko for sådan noget her sker.

Og hvorfor skal vores sygehusvæsen belastes, fordi nogen har en latterlig hobby?

Sandt, men der er så mange latterlige ting, jeg som skatteyder betaler til. Vi kan starte med at nedlægge DR.

Samme svar til MattiF :-)
@Lakridsen
Ingen uskyldige er kommet noget til, og alle har fået det de kom efter.


Så alle de der var der var fcm fans, og alle ville gerne slås? Havde jeg været der ville jeg gerne have mig frabedt at blive angrebet af tåber..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sandt, men der er så mange latterlige ting, jeg som skatteyder betaler til. Vi kan starte med at nedlægge DR.


Lad os da endeligt sammenligne DR med en flok voldsparate hooligans??? Man må gerne skille tingene ad.

Bare fordi det ene er dumt, gør ikke det andet mindre dumt.
Vi er ikke gode til fodbold i Nordjylland
Sikke nogle Tosser håber de kan verificeres og få livstidskarantæne fra Aab og alle andre stadions.
Det hører ingen steder hjemme.

Det er da i det mindste nemt at give livstidskarantæne til den tåbe, selvom der nok er andre der skal med, så kan man da slå hårdt ned på ham.
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
Det lyder noget sensationshungrende, gør det ikke? Der opstod et KÆMPE slagsmål, og der blevet delt øretæver ud til højre og venstre. Det lyder helt grelt. Til sidst står der så, at de fleste slap med mindre skader, men at én brækkede næsen og ingen blev anholdt. Politiet plejer at være kontante overfor grov fodboldvold. Lyder det så egentlig som et kæmpe slagsmål med 50 mennesker, hvor der blev delt øretæver ud til højre og venstre?

Sådan nogle mennesker har virkelig skrumpehjerne, jeg vil ikke prøve at forsvare dem. Men vi har vist at gøre med en journalist, som får det til at lyde lige lovligt voldsomt her?
Sandt, men de vælger ikke at være medlem af klubber.
Nej og derfor skal det selvfølgelig stoppes. Vi kan ikke bare have grupper af folk, der sætter sig udover reglerne i samfundet.

Nej, selvfølgelig slår de kun på dem, der udviser interesse for slagsmålet.
ja, så skid hul i gæsterne der sidder, der får lov at opleve det. Det er virkelig en egoistisk og tåbelig tankegang du har, for ikke at nævne at det sætter en fodbold klub i et dårligt lys. Det kan få stor økonomisk betydning.

Spejl
meget modent .

Det er bedre, at de slåsser med hinanden, end at de slår løs på alle mulige andre i fx nattelivet. De tumper har vi nok af. Og hvis det er almen kendt, at disse typer her hænger ud på omtalte bar, så ved man, at der er risiko for sådan noget her sker.
Folk skal da kunne hænge ud hvor de vil, ligesom andre mennesker skal hænge ud hvor man vil, uden at tænke over om sidemanden er ballademager. Der er ingen undskyldninger for den slags. Og igen, meld sig ind i bokseklub, thaiboksning What ever. Jeg har nul tilovers for den slags mennesker eller mennesker der smider det i pyt kassen. Lad dem dog.

Sandt, men der er så mange latterlige ting, jeg som skatteyder betaler til. Vi kan starte med at nedlægge DR.
men det er ikke sådan tingene fungerer. Hvis du gerne vil have ændret noget, så er det ikke via vold. Og du må vel bidrage til at folk der er kommet til skade skal vente længere tid eller andre der har haft indbrud eller lignende, ikke kan få hjælp, fordi politiet fjoller rundt og skal bruge tid på den slags helt og aldeles unødvendige slagsmål.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce