Snak

Mere indhold efter annoncen

AaB-formand vil ikke sælge for småpenge

tors 5. sep 2019

Hvis interesserede klubber vil købe AaB's spillere, så skal klubberne ikke regne med at få en spiller for en slik, fortæller AaB-formanden Torben Fristrup til Nordjyske.



Læs hele nyheden her
Men nu slipper de okore på en fri? Spørg OB og Brøndby om den taktik altid går godt? Evt også dal hende nu? Og hvor lang tid kan de det?
Lad os nu se, hvis AaB for alvor spiller med i top 6 i år, og måske endda kan spille med om 3. pladsen og dermed Europa, så kan det jo være at han forlænger et år.
"Nogle gange rammer man kassen, andre gange rammer man pølsevognen" - Søren Frederiksen Jeg drømmer om at se den hvide puma som chef i nordens Paris.
Nu har Per Frimann jo også forsikret om, at de kan få 100 millioner for Lucas Andersen til sommer. Så jeg forstår godt, at de venter med at sælge.
Kan godt lide hans statement og det viser overfor omverden den rette attitude.
Kan ikke lade være med at tænke, at det måske også er en melding til både Brøndby og OB, der kan have budt lavt på Okore.
Sådan !! Show some balls.. kvalitet koster
AaB fan siden 1993
Dejlig udmelding. Angående det missede salg af Okore, så kan det vise sig klogt at takke nej til bud der ikke matcher hans sporstslige værdi. Også selvom det betyder han kommer til at gå på en fri transfer.

Ham og Thelander vil være et giftigt stopper par i jagten på top 4 og evt. Europæisk deltagelse. Vi har holdet til det nu, så fornuftigt at gå efter det i stedet for et salg.
AaB de sande mestre i Nordjysk mindreværd. Og indavl kun svagt overgået af de sagn omspundne Hill Billies fra West Verginia.
Annonce