Snak

Mere indhold efter annoncen

AaB ophæver med spansk forsvarsspiller

man 6. jan 2025

Diego Caballo er fortid i AaB. Nordjyderne oplyser, at parterne er blevet enige om at stoppe samarbejdet før tid. 



Læs hele nyheden her
Rigtig løsning, han gjorde det fint i 1. Div hvor ingen angreb på os. Men defensivt havde han for store udfordringer til suppen.

Gow går rigtigt til den
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Enig Grohl, han endte til sidst med at spille på den defensive midtbane, hvor hans styrker lagde i det offensive spil. Gow får travlt, hvor der både skal hentes en gratis angriber og vb
Hvad mon det har kostet, at få ham til at ophæve? Vi bruger flere penge på at lade spillere gå, end transfers.
@ Bruger

hvorfor skal AaB hente en vb? De har allerede Nielsen og Bruus til den plads, ligesom Otoa og Arnorsson spiller en glimrende venstre back.
@AaBager - det er vel ikke givet, at det har kostet noget? Det må immervæk også være i hans interesse at komme væk fra bænken i AaB med henblik på den videre karriere. Alt andet end lige, så sparer de jo fremover hans løn hver måned - og med det niveau han har, så var det penge ud af vinduet alligevel.
1000 på rød
Vi bruger flere penge på at lade spillere gå, end transfers.


Syntes da jeg læste at AaB fik en lille skilling for Iredale på omkring 1 mio kroner. Ikke alverden, men for en spiller der kun har været i klubben et halvt år og hentet gratis er det vel ok.
Med mindre han har en kontrakt på hånden, kan jeg ikke se hvorfor han skulle vinke farvel til et halvt års løn. Som med Thelander, er der nok fundet en løsning i mindelighed.

Keane: Ja, årets salg :-)
Annonce