Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha, Unicef til forsvar for russiske oligarker, så har man set det med!

Jeg finder selv ud..


I det mindste investerede Abramovich meget da han var guvernør i Rusland.

90s rusland var et kaos, men hvem vil du have skal tage pengene fra ham nu?
Adios pendejo!
moderator
@Gshock

Det kommer næppe til at berøre FFP, da det her er driften man ser på. Endvidere er størstedelen stiftet enten før FFP eller under Corona.
https://kortlink.dk/sudv
The end of Chelski
Arsenalmand

Det er min personlige opfattelse. Det er helt fint hvis du er uenig og kan sagtens være jeg tager fejl. Det er ikke noget jeg gider debattere med dig i denne tråd
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det ville klæde folk at læse nyheden før der blev kommenteret.
All things considered, godt for alle parter. Uanset hvad der har været at lyssky forbindelser og fordele ved det ejerskab, så har RA gjort meget for Chelsea.



Jeg håber at overskuddet går til ofre på både russisk og ukrainsk side.
Chelsea siden 2000
Det kunne være en fed forandring, hvis der var en admin som er sin rolle voksen, til stede i denne tråd.
Jeg tænker bla. at brugeren tænkligeoverdet, burde måske få påpeget at man ikke bør shit poste til højre og venstre, uden noget at have det i.
Are you a Mexican or Mexicant?
Hvordan bliver nettoprovenuet mon opgjort?
You can talk about spirit, or you can live it - Jürgen Klopp
Vi,Chelseafans skylder Roman A ALT,men det kan ikke være anderledes nu når han vil mænge med klovnen Putin........
Jennerdrengen med propaganda-apparatet for fuld skrue. Antisemitisme og jødehad når man kritiserer israelske overgreb på en hel civilbefolkning, men mod af den største statur når en jødisk præsident i Ukraine udøver modstand mod en invaderende militært overlegen stormagt. Kan det blive mere skingert, hyklerisk og foragteligt.


Edit: Zelenskiy fortjener ros for at samle folket og kæmpe mod den russiske invasion; pointen er at palæstinenserne, hvis man adskiller alle følelser fra ligningen, fortjener det samme - men det er en usexet krig som ikke er relevant for os europæere qua dens årelange tilstand, økonomisk samarbejde med Israel samt et generelt sortsyn på alt der tilnærmelsesvis er islamisk eller ´brunt´ (med undtagelse af det jødiske folkefærd, bevares).
Blaugrana al vent un crit valent tenim un nom el sap tothom: Barça, Barça, Baaarça!
Annonce