Snak

Mere indhold efter annoncen
Vejle er bedre end alle. Bedre angribere end Horsens :-D, hvordan fanden kan man fyre sådan noget pis af. Rystende så store armbevægelser i har Vejle.


Nu er jeg ikke Vejle fan, men tak for forsøget... Hvilke angribere er det som Horsens har du mener der ville gå direkte ind i startopstillingen i Vejle? Jeg kan ikke få øje på ham.
Silkeborg IF
Drost er en tekniker, og lavede en del mål i B93
Med ønske om al mulig held og lykke, Drost. En skam at det - foreløbig - ikke blev til mere i VB.

//hjst
"Engang Danmarks fodboldby nummer 1. "Klubånd i solskin - troskab i regn"

Hvorfor? Vejle har en langt bredere trup - og i øvrigt dygtigere angribere, end Horsens.


Jeg kan overhovedet ikke finde den bredde i Vejles trup? der bliver udtaget adskillige ungdomsspillere konstant. På de offensive kanter kan jeg ikke se andre breddespillere end Agon og Ba Loua
Finnbogasons, No Doubt! Iøvrigt også vildt at de har så stor en truppe som 1.Div. Klub.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det har de heller ikke.

I de 27 som SotD nævner er også bl.a u19 spiller der godt nok har været med på bænken men som også spiller u19 fodbold samt udviklings spillere.

Quando. Vejle har også i dag henter Erick Farias til angrebet der står foran Drost ligesom U19 spillerne Jonas Andersen og Arbnor Mucolli har stået foran Drost.
Arbnor står nærmest foran allesammen på alle pladser som indskifter
Det er ACH´s lave budget der skinner igennem, først henter man en yngling målmand i vejle
Og nu Oliver Drost som ikke har spillet kampe i en evighed, det er folk der ikke koster mange pebernødder, men heller ikke har meget erfaring
Iøvrigt også vildt at de har så stor en truppe som 1.Div. Klub


Hvordan skal "vildt" forståes her ?

VB ER en superligaklub der på 9.sæson spiller uden for superligaen. Og selvom VB er kommet ualmindeligt godt fra start (i forhold til VB-standarder) er der ingen garanti for at oprykning lykkes næste maj/juni.Men man ruster - forbereder - sig til at det evt. kunne ske.

Og Finnbogassson ville være fin at have til rådighed i VB, men heller ikke VB kan få alt de peger på :)

//hjst
"Engang Danmarks fodboldby nummer 1. "Klubånd i solskin - troskab i regn"
Det var så den angriber vi fik, hold nu kæft engang ynglinge fodbold.
osb68
Annonce