Snak

Mere indhold efter annoncen
Men BIF har misset Modric og Jari Litmanen af de mere kendte , men de fleste danske klubber har jo haft senere profiler indenfor rækkevidde og takket nej - OB eks. Har misset Robert Lewandowski
Gandalf- tak.!
Men hvem ved hvad der var sket med Rector, hvis Brøndby dengang havde Mark Strudal som angrebstræner :-)
/Helstad Aarhus Fremad er verdens bedste hold
Var der ikke også noget med Robert Proseneski og Brøndby ? Ikke fordi jeg er efter Brøndby, ikke lige for tiden :-)
/Helstad Aarhus Fremad er verdens bedste hold
Var det ikke Duarte, som blev hentet som Eriksens afløser i sin tid?
Han blev i hvert fald hentet, da Christian Eriksen blev solgt. Om det lige var ment som en 1-til-1 erstatning, tror jeg ikke, men det var da givetvis for at fylde noget af det hul, Christian Eriksen efterlod Ajax med. Og jeg synes faktisk han er god, Lerin Duarte. Rigtig god faktisk. Så meget at jeg selv har ønsket ham til FCK på et tidspunkt, da det stod klart, at han var kommet i overskud i Amsterdam. Han er løbevillig, hurtig - også med bolden - har en fin teknik, og så er han ret arbejdsom faktisk. Endelig er han ok god til at komme i feltet og er en fornuftig afslutter. Han er selvfølgelig lidt klejn, men på superliganiveau bør det ikke betyde det helt store.
Han kan med lidt selvtillid i posen også sparke frispark, og var vidst også rimelig god med begge fødder. Kan han ramme det niveau som bragte ham til Ajax fra Heracles så ville det være et scoop for SønderjyskE, gad vide om køre distancen til at komme hjem til familien tiltrækker. Spændende for superligaen og sønderjyderne
Ajacied og Fodbold Fan, vil altid forsøge at have et neutralt blik på kampene selv om det sker at jeg har dansker brillerne på.
Nu er det selvfølgelig mange år siden, men OB missede faktisk osse Darko Pancev tilbage i 1988.
Annonce