Tænker han nok skal klarer sig, at GF ikke gider handle mere med ham
Snak
AGF-chef kritiserer Mads Bechs agent: Beskidt og uprofessionelt
søn 3. sep 2023
Stig Inge Bjørnebye er slet ikke tilfreds med Mads Bech Sørensens agent. Det fortæller han til Viaplay.
Læs hele nyheden her
Redigeretsøn 3. sep 2023
Trods alt ikke optimalt at et dansk agent firma mister en af de største danske klubber som potentiel mulighed?
Det er trods alt ikke Mino Raiolas biks vi snakker om.
Det er trods alt ikke Mino Raiolas biks vi snakker om.
søn 3. sep 2023
Hvis SIBs udlægning er sandheden, så er det godt nok en tarvelig handling, hvor man beviser at integritet er ligegyldigt. Øv.
søn 3. sep 2023
Tænker heller ikke det er godt hvis det spredes at klubberne ikke kan stole på den her agent. Så kan godt være de kan undvære AGF, men en agent lever vel af at klubberne stoler på de aftaler man laver.
søn 3. sep 2023
Hvad er det helt præcis han har gjort der er forkert?
Han har AGF været holdt uvidende om at der var et andet tilbud?
Han har AGF været holdt uvidende om at der var et andet tilbud?
Someday, someday, someday, someday, someday, someday Leeds United
søn 3. sep 2023
Så kan AGF jo passende køre FCM over i dag og så vil han vide han valgte det forkerte hold! Kom så GF
søn 3. sep 2023
Der var lavet en mundtlig aftale og kontrakten lå klar til underskrift. Imens sælger GF TK.
søn 3. sep 2023
Der er jo intet aftalt inden der er underskrevet....
Mange i erhvervslivet gør da præcis det samme.
Mange i erhvervslivet gør da præcis det samme.
søn 3. sep 2023
Nej det sker ikke tit i erhvervslivet at man løber fra mundtlige aftaler med samarbejdspartnere, som man må betegne agenter og klubber. Det er rigtigt at agenten ikke har gjort noget ulovligt da det er rigtigt der ikke er underskrevet noget. Det handler om man kan stole på dem man laver forretninger med.