Snak

Mere indhold efter annoncen

AGF degraderer fire spillere

lør 27. dec 2008
Fire spillere i AGFs A-trup har fået et prik på skulderen. De skal ikke længere træne med truppen, og ventes at forlade klubben.

Læs hele nyheden her
Har Cheikh Sarr overhovedet fået en chance for at vise hvad han kan?

Han fik spilletid i en kamp for nogle måneder siden hvor han var skyld i et mål, og så blev han direkte smidt ud af holdet. Det er sku da for langt ude, lad dog manden komme ind og vise hvad han kan.
Mærkeligt at se Arthur Sorin komme til AGF, ved ikke hvor lang tid det har været officielt men for et ½ år siden købte jeg ham til præcis AGF i et manager spil :D
Manchester United Lyngby BK
Ja, men nu er AGF alligevel rimelig godt besat på den plads i forsvaret. Men jeg ville da også gerne se ham få lidt mere spilletid. Alligevel er det bedre for ham at ryge til en klub hvor han kan få lidt spilletid.
Ifølge tv2Sport er Sarr på vej til AB..
Jeg ved han normalt er højre-back, men er der nogen der kan fortælle mere om ham? er han god?
AB, AB-FOREVER !! :)
Han har alle dage været yderst elendig. Både i AGF og Lyngby.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vildt at både Howard og Ecksersley er i Danmark endnu. Jeg troede de bare var herovre på lånt tid dengang Meulenstein tog dem med sig til Brøndby. Nogen der ved om de nogensinde har været set som potentielle A spillere i Man U? De må ihvert tilfald have fået smag for de danske piger
Nogen, der ikke er SønderjydskE fans, som har lagt specielt meget mærke til ham der Johnny Thomsen?
Eckersley har så vidt jeg husker kun spillet én kamp for førsteholdet i United. Mener sågar det var i en af de første runder af Carling Cuppen så ikke noget stort. Han var ikke set som noget kæmpe stjerneskud, men dog en spiller de havde forventninger til da han var en af de spillere de lejede ud til deres 1. søsterklub Antwerpen. Men som med så mange andre infriede han aldrig helt forventningerne.

Mark Howard fik vidst aldrig sin førsteholds debut for United. Mener simpelthen ikke de så noget i ham og mener han kom til Brøndby på en fri transfer. Midterforsvaret har også været en af de pladser det har været sværest at komme ind på i United

hmmm... måske godt at få ryddet lidt op i truppen. Glæder mig også til at se "tryllerik"-effekten...
AGF :-)
"Ifølge tv2Sport er Sarr på vej til AB..
Jeg ved han normalt er højre-back, men er der nogen der kan fortælle mere om ham? er han god?"

Ja, han kunne sagtens have niveau til at starte inde for AB, men nok ikke lige som højre back, med mindre da at de har tænkt sig at sælge Kenneth Bjergsted.
Græsset er grønt, stregen er hvid!
Synes ikke Sarr har gjort det godt i de kampe jeg har set... For at være fair så er han jo stadig ung og blev også brugt en anelse for tidligt.. Husker ham som kun 17-18 årig inden AGF rykkede ned.. Ellers kender jeg ham ikke særlig godt :P
[i]F.C. København[/i] [i]Arsenal F.C.[/i]
Annonce