Snak

Mere indhold efter annoncen
Bold: Ja det burde du. Her har voldsparate psykopater kastet med fyrværkeri og glasflasker imod grupper med børn i blandt. Det er jo helt sygt. Det håber jeg inderligt at du er enig i?

Fodbold er for alle, og ikke mindst børnefamilier. Men sådan er det desværre ikke på Brøndby Stadion pt.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Man bliver nødt til at tage et opgør med de her problemer.
Mit forslag vil være.
1- Affyring af Pyro/kanonslag hjemme = næste hjemme kamp uden tilskuere
2 Affyring af Pyro/kanonslag ude = næste ude kamp uden tilskuere, samt hjemme klubben kompenseres

3. Ved angreb på vagter, grov hærværk mm, fratrækkes 3 point.
4. Ved optøjer som man så i dag, så tager man den samlede regning på politi, smadret ting mm, og ligge det sammen, og dele regningen til dem der er blevet anholdt. Så hvis det koster 986.000 kr. og 12 er anholdt i forbindelse med det, så skylder hver = 82+000 kr.
Det kan ikke passe at skatteyderne skal betale så mange penge for dette.
Ufattelig dårlig stil, tænk modstanderens spillere skulle køres væk i Brøndby bus af sikkerhedsmæssige grunde. Fuld stændighed usmageligt.
FC Bayern München - rigtigt mange år :-)
Sindssygt. Ganske enkelt utroligt. Det her må koste tilskuere straf, og ikke en eller anden latterlig penge bøde.
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Alt imens er fokus på en agf træner, der skal undskylde hans opførsel. Shiit det er helt i skoven.

Absolut absurd, at man ikke trygt kan tage til en fodboldkamp.

Virker fodboldbølle-systemet (med at holde dem ude af stadions/kampene) ikke eller hvad sker der lige?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
bold 228356: nej, tilsvarende situation var heller ikke gået i Aarhus iført en BIF trøje.

Men BIF har med dagens ballade vist, at de ikke kan håndtere sikkerheden på deres stadion. Så mon ikke de skal nappe de første 3-5 kampe hjemmekampe næste sæson med tomme tribuner?
@El Jefe
Der er altså forskel på en kamp i runde 24, hvor AGF INTET har på spil udover jeres pokalfinal end en kamp i runde 32, hvor Brøndby har alt på spil.

Ligemeget, så kan du jo fryde dig ekstra meget over os Brøndby fans tabte, når vi er så onde alle sammen. Hyg dig

Lige for at runde den af: Selvfølgelig tager jeg afstand fra det, men jeg prøver mere at forklare hvorfor det sker end at undskylde det. Hvis det lyder som en undskyldning for at de kan gå amok, så er det ikke det

Bare se FC Midtjylland: De løb på banen og nogle løb ned og provokerede Silkeborg fans. De vandt fucking guld?! Det er jo den verden vi lever i. Folk er tosset og derfor synes jeg måske man burde tage en trøje på, som dækker ens holds trøje. Når jeg tager metroen hjem fra Parken i min Brøndby trøje, så ved jeg da der kan være nogen som venter på mig. Det er sørgeligt men sandt

Nå, god aften og tillykke til FCM
God stil af BIF ledelsen, bravo
Alle der forsøger det ekstra ordinære fejler periodevis.
Det fryder mig sgu ikke lille skat, jeg er rystet over hvor snotdumme Brøndby fans kan være. Da agf tabte pokalfinalen, var vi sgu da også kede af det, men vi skabte os sgu da ikke på den måde. Der kommer lavere og lavere bundniveauer for Brøndby fans
er det 20 gang i denne sæson at BIF fans laver ballade og overtræder reglerne? Nu må udvalget snart træde i karakter og lukke for tilskuere i et par kampe på BIFs stadion. Ellers lærer deres taber fans tilsyneladende ikke noget
Annonce