Redigeretfre 22. sep 2023
@kvabskalle,
Jo mand - hvis jeg ikke respekterede gymnastkken - så ville jeg da være meget hårdere og ubamhjertigt i mine indlæg. Samt de personlige af slagsen er der jo ikke mangel på vel ?
Jeg gider fx ikke gå med den formålsløse evindelige diskussion om lillebror - storebror forhold - evnen til at fylde stadion etc - det er jo indlysende, at et byområde som Aarhus har en x 6 faktor i ren volume på alle parametre. Når du eller hvem det var af tågehornene, der kækt nedgør hestestaldens evne til at fylde stadion med ca 10.000 - så er det sølle - i forhold til gymnastikkens osv - når tågehornene bruger den logik - så skulle man jo forvente 50.000 - 60.000 til hjemmekampene - iflg samme logik.
Det er omsonst.
Du startede selv denne tråd med dine egen nedværdigende og hånlige konstatering - om der var een eneste ting man kunne sige positivt om hestenes by.
Det accepterer jeg skam i et frit forum - så kom igen - hestene tager almindeligvis ikke notits af sådanne latterlige bemærkninger.
Du synes sikkert selv, du var hurtigt ved lågen og den var sjov - hø, hø - det er derfor du er et tågehorn - blandt de mange horn der findes.
Velkommen til travet på søndag- det bliver godt.