Snak

Mere indhold efter annoncen

AGF-fans i særtog til Brøndby: Samles i Søndermarken

tirs 5. maj 18:08

Særtog fra Valby til Glostrup skal bringe AGF-fans til Vestegnen, hvor de derefter marcherer i samlet flok til Brøndby Stadion.



Læs hele nyheden her
Det kunne på mange måder være smukt hvis AGF snupper guldet i Brøndby - særligt med tanke på hvordan Mogens Krogh sendte guldet til Brøndby på Aarhus Stadion i 1996(?). Det emmer lidt af historiens vingesus hvis noget lignende skulle ske igen, dog med omvendt fortegn.
FCN
Afløseren: Det bliver på alle måder smukt, når Brøndby slukker jeres gulddrømme, som i gjorde det I 2024.
Intet er afgjort endnu. Nederlag til os og sejr til fcm og så fører de igen…
KSDH💙🤍
Det bliver med gummiben
Bare rolig, @sebisa. Med 15 point op til førstepladsen, og kun 2 runder tilbage, så har FCN for længst meldt sig ud af kampen om guldet.
FCN
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg spiller aldrig på kampe, men hvis jeg gjorde så ville jeg spille på at AGF smider det hele på gulvet. Jeg tror ganske enkelt ikke på at de vinder ligaen. FC Landsdel Vest vinder garanteret mod FC Landsdel Nordøst og så er der pres på AGF, og det magte de ikke.
Jeg ser gerne at Århus render med guldet på vestegnen og ulvene bliver pillet fra hinanden af drengene fra Farum. Og at Bo Svensson for styr på løverne, så vi kan finde kursen igen.
Forza fc
Det er utroligt så skråsikre folk er. Hvis I ved det, så er det da dumt ikke at spille på det.
I forudså vel også, at FCM ville snuble hjemme mod Viborg, og at AGF ville vinde over SønderjyskE?
Altså det vil vel være det fedeste at vinde på hjemmebane.
Tænker bestemt også at AGF kører den hjem.
Annonce