Snak

Mere indhold efter annoncen
AGF viste noget tænding. Hvis de kunne vise det hver gang og ikke kun mod deres gamle rivaler, så ville de ligge længere oppe i tabellen!
Fodbolddiskussion er sjovest, når man snakker eller skriver ordentligt til hinanden.
Skidt af bif i dag. Igen mod AGF. Ak ak og suk.
BiF skal bare køre på ved 2-0 i stedet for at gå i stå.
Men i sidste ende fair nok at det bliver uafgjort. Bare irriterende at FCM tager 1. Pladsen i vinteren...øv!
Farligt spil i hoftehøjde?? Han prikker vel bare bolden...
Hold op Brøndby skulle have lukket kampen, vi kan ikke klandre dommeren.
FC Bayern Munchen - siden 1980 Brøndby IF - siden 1981
"Farligt spil i hoftehøjde?? Han prikker vel bare bolden..."


Prikker bolden i hoftehøjde (med fodsålen). Nej nej da, der er ikke farligt spil - sådan en fodsål der, det helt efter bogen.

Sarkasme kan forekomme i mit indlæg.
20.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu skal Midtjylland jo også lige vinde kampen i morgen først, så lad os nu se. Randers vil forhåbentlig gøre alt for at ikke ligge sidst de næste to måneder.
BIF - Danske mestre 2021!
Ufatteligt at Klimens og Pukki starter inde hver gang ..
Faxe
Linket viser ganske tydeligt, at der ikke er farligt spil. Spelmann er ikke tæt på at ramme Larsson, mens hans ben er i fremdrift. Dette er ydermere ikke er resultat af, at Larsson ændrer sin handling på baggrund af Spelmann (hvilket er det eneste, der vil kunne resultere i farligt spil, hvis en spiller ikke er tæt på at ramme andre/udsætte dem for fare). Larsson tager tydeligvis ikke højde for Spelmann.

Masquerading as a man with a reason. My charade is the event of the season. And if I claim to be a wise man, well it surely means that I don’t know.
CykelArne >>> Du er jo dummere end dum?

Faktum er, at man GERNE må spille bolden med knopperne, sålænge dette kan gøres uden at være til fare for modspilleren. Spellmann timede sit indgreb perfekt og var IKKE i nærheden af at være til gene for dobbeltsvenskeren.

Hvis Larsson havde STOPPET sit spark af frygt for Spellmanns knopper, eller hvis Spellmann havde været voldsomt tæt på, havde der været farligt spil.

Der var ikke farligt spil - der var straffespark :)

Deal with it.
“Han tårnede sig over mig, og de andre spillere dækkede sig for øjnene. Jeg kiggede op på ham og tænkte: ‘Hvis han slår mig er jeg død’.” – Alex Ferguson om en diskussion med Peter Schmeichel
"Linket viser ganske tydeligt, at der ikke er farligt spil. Spelmann er ikke tæt på at ramme Larsson, mens hans ben er i fremdrift. Dette er ydermere ikke er resultat af, at Larsson ændrer sin handling på baggrund af Spelmann (hvilket er det eneste, der vil kunne resultere i farligt spil, hvis en spiller ikke er tæt på at ramme andre/udsætte dem for fare). Larsson tager tydeligvis ikke højde for Spelmann. "

... og Spelmann tager tydeligtvis ikke højde for Larsson. Der er farligt spil. Forstår simpelthen ikke hvordan du kan sige det ikke er tæt på. Men Synoptik, Louis Nielsen, Profiloptik eller en af de andre brillemagere har vel januarudsalg - så kan du købe et par smarte nye briller.
20.
Annonce