Snak

Mere indhold efter annoncen
Alle ved at danske dommere er verdens ringeste, men denne dommer markerede et absolut lavpunkt - han straffe til AGF var så ubegribelig, at det er nærliggende at tænke på, hvad ha blev betalt for det...
Old John
Ja, men det er jo så også en klar dommerfejl. Men det er jo det folk prøver at modargumenterer.

Der skulle aldrig have været straffe. Punktum.


Spelmann er rent på bolden og rammer ikke Larsson. Det må være det, Kjærsgaard vurderer, og så er der selvfølgelig straffespark.
Jaaaaaaaadaaaaaaa!! 1 point på tavlen, og en sæson uden nederlag til Brøndby - skønt!

Og bare rolig, Brøndbyfans... I skal nok blive mestre i år - jeres udlændinge spiller voldsomt godt..
Hallo, fans af andre klubber der STRAKS mylder frem så snart vi for en gangs skyld ikke vinder! (pinligt, i øvrigt) Bare fordi der er ET PAR blå-gule på et internetforum der giver dommeren skylden for dagens pointtab, så er det sgu ikke ensbetydende med at det er ALLE blå-gule der mener det samme. Så hvis der er nogle der skal tage sig sammen og hæve niveauet, er det vist jer.

On-topic: Vi er ene og alene selv ude om, at det ikke bliver en sejr i dag. Vi stopper nærmest med at spille ved 2-0, og det kan man altså ikke gøre mod nogle hold i den her liga, heller ikke GF. Dommeren var virkelig skod begge veje i dag, straffet kan jeg ikke udtale mig om før jeg er kommet hjem og har set den i langsom gengivelse. Men Larsson giver vel dommeren mulighed for at fløjte den, med sit ultra langsomme agerende.

Alt i alt, endnu en kamp under niveau af os, så det er sgu ret vildt at vi stadig kan føre ligaen. Kom så Randers ;-)
BIF - Danske mestre 2021!
I er så blæste, jer der ikke mener, der var straffe.

Så pinligt, når folk klynker på så magert et grundlag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Spelmann er rent på bolden og rammer ikke Larsson. Det må være det, Kjærsgaard vurderer, og så er der selvfølgelig straffespark."


Problemet er jo, at der er en forseelse før det omtalte straffespark som ukorrekt ikke bliver dømt. Ergo, hvis denne forseelse, som ukorrekt ikke bliver dømt, dømmes vil der ikke skulle dømmes straffespark.
20.
Okay, du store orakel Cykel_Arne. Tag en pause herfra og en løbetur. Du trænger til luft.
Såså Brøndby fans, det skal nok gå. Tak for det ene point. Vi har jo brug for det.
ved ikke hvad det er for nogle farvede briller du har på. Der var et klart straffe til spellman, og synes at dommeren holdte et fint niveau i dag - lad være med at give dommeren skylden:)
Fan af bold.
"Okay, du store orakel Cykel_Arne. Tag en pause herfra og en løbetur. Du trænger til luft."

Nej, tak - jeg har det ganske fint. Men du kan da selv tage en løbetur, se derefter en replay af situationen. Så vil du indse at jeg har ret.

Her er et link til dig (Onside) som viser situationen: https://www.tv3sport.dk/sport/fodbold/nyheder/agf-udligner-larsson-vil-bare-cleare-men-sa-nakker-han-spelmann-i-feltet
20.
Annonce