Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor strengt.. Minder om et gammel BIF-fan slogan.


vores moderator prøver at skabe en god debat!
En oneliner kommentar der vist ikke har andet formål end at provokere hvad forventer du her ??
Des@

Altså jeg snakker om pressen og eksponering hvad snakker du om ??
Sniper1

Har ikke rigtig nogen holdning til Bak (udover hans efternavn(e) er evigt sjovt). Han virker meget afdæmpet. Tullberg derimod, han har lidt af det samme som Neestrup havde. Alt for meget tuderi. Nogle af de ting Neestrup sagde var imponerende dumt. Tullberg virker lidt på samme måde. Hvis jeg var FCM, så ville jeg kigge på den del. Tænk på hvordan han evt bliver, når i får en dårlig periode. Det bliver jo ulideligt at høre på.

Jeg havde da også troet, at FCM ville vinde mesterskabet. Men det er jo en svær øvelse, at skulle kombinere 2 store turneringer samtidig.

Og det kan sagtens være du har ret. Dog hælder jeg mest til, at det er Farzam som har dummet sig. Han virker ikke super troværdig.
moderator
Sniper1 - jeg prøver, uden at lægge alt for mange kræfter i det, at påpege det lidt svage i argumentet om at alle bare skulle hade FCM og at det er det der afstedkommer debat/reaktioner etc. . Det er et lidt for belejligt standpunkt. Helt sikkert ikke noget der giver flere venner.
Dette er en signatur.
@elskersport

Og vi ved derfor også at Tobias Bech gerne selv ville til Midtjylland. Måske er det der skoen trykker for AGF-fans? Selvom de lå til guld, og også endte med at vinde det, ville en af deres spillere hellere til en anden klub, ligesom Beijmo efter sæsonen valgte at skifte. Jeg ville også synes det var træls, hvis det var min klub

Det ved du jo intet som helst om. Du gætter blot!

Mht. Beijmo, så havde han jo kontraktudløb. Med et sign on fee på 8 mil., samt et forsigtigt gæt på en 2 eller 3 dobling af sin løn. Valgte han meget forståeligt FCK. Hans kæreste bor i Malmø, hvor han kan bo, og køre til København fra.

Mon ikke han var blevet i Aarhus, hvis AGF havde kunnet matche det som FCK har tilbud ham?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Yeboah@

Jeg skal ærligt indrømme jeg også nogengange tænker han skal køle lidt ned, men når jeg ser hvordan F.eks Nagelsmann også går amok på sidelinjen så begynder jeg at tro det er noget tysk vildskab. Jeg ved også at Tullberg arbejder på den del, det udtalte han vist også ved én af de sidste kampe. Han har også fået et chok over dommerne i suppen. Det bliver forhåbentlig bedre.

Ja FCM kan åbenbart ikke knække koden at lykkedes i to turneringer jeg kender dem dog rigtig dårligt hvis ikke det noget man arbejder på ;)

Jeg er slet ikke afvisende overfor din Farzam tese, der er ihvertfald noget suspekt her.

@Sir.

Men hvis du nu læser mit indlæg ordentligt så er det holdningen i FCM. Det kan jeg jo ikke ændre på om jeg så ville. Du kan jo selv give det et lyt inden du går for langt ind i personlige angreb.
Og nej det giver ikke flere venner at have den holdning og det påpeger jeg vist også inden jeg overhovedet skriver det.
moderator
Personlige angreb? Hvor?
Dette er en signatur.
Sniper: Stop nu med at blamere dig selv og drop dit indædte forsvar af en klub som bliver drevet uden moral. Forklar mig gerne hvordan FCM kan vide at Tobias Bech utrolig gerne ville have været til FCM, uden at have talt med manden. Kan du seriøst ikke selv se det?

Og har du overvejet at folk ikke bryder sig om FCM, netop fordi at folk i klubben gang på gang opfører sig forkasteligt? Eller tror du bare hele Danmark har besluttet sig for at nu skal FCM svines, bare fordi? Selvindsigten er ikke i top på heden…
@Bold34….

Du må lige bestemme dig her, skal jeg droppe med at forsvare min klub indædt eller skal jeg forklare mit synspunkt?

Hvor langt oppe i røven måtte du trække det der? Det har ihvertfald intet at gøre med noget af det jeg har argumenteret for i dette forum.

Har du selv overvejet at du netop beviser min og andres pointe? -nej det tror jeg ikke du har. FCM får med rette stryg når de opfører sig dumt, de får også stryg når de f.eks er innovative også selvom det ender med resten af topholdene kopierer.

Til sidst må du lige prøve forstå at du jo altså ikke får folk til at holde op med at forsvare deres klub når man efterfølgende sender en svada svinere afsted og samtidig stiller umådelig ignorante spørgsmål.
Annonce