Snak

Mere indhold efter annoncen
@ skadedyret

Rysak må godt nok have været ringe, siden han bliver erstattet af en ungdomsmålmand - og tilsidesat af klubbens egen U19 målmand, nu hvor chancen bød sig i efteråret.
Dét jeg prøver at sige er... Hvorfor overhovedet investere en løn på Rysak, hvis tiltroen var lig nul.
Alternativt - så er denne polak vildt god, og man har vidst længe, at man kunne leje ham ind nu!?
Ellers giver det hele ligeså meget mening som i sidste transfervindue.



Hvad med at du sætter dig lidt mere ind i tingene i AGF,du har ikke andet end brokket dig i flere tråde.
Mysak kom på en 4 mdr´s kontrakt hentet ind som backup,da Jovanovic blev solgt og han var stort set skadet i hele forløbet.
Man har haft denne målmand i kikkerten længe...
AGF Manchester United
Mon ikke Liverpools ambitionsniveau ligger en anelse højere end AGF´s, her tænker jeg på hvad man forventer af relevante førsteholdsspillere.


Mon ikke Liverpools ambitionsniveau er en anelse højere end samtlige Superligaklubbers på det parameter du omtaler..? ;)
Først tænkte jeg spændende, men efterfølgende har jeg haft svært ved at hidse mig op pga den tilsyneladende manglende købsoption. Så synes jeg næste det kan være ligegyldigt, at han er et meget stort talent... Pointen må være at få noget kvalitet til træningerne de næste 4 måneder.
Ham her er virkelig god. Mener det var en af de første ungdomsspillere der blev hentet ind da klopp kom til Liverpool, sammen med Marko Grujic. Han er en høj målmand der er dygtig i feltet. Han placere sig godt på stregen og er mere en shot stopper, end han er en flyvsk målmand med vilde reflekser. Med sine 1.95, har han haft let ved at plukke de fleste indlæg ned, i de ungdomskampe jeg har set ham i. Jeg har dog også set ham droppe på et enkelt indlæg.
Når jeg har siddet og set Liverpool, har jeg virkelig været lun på denne gut.

Det skal dog siges han ikke er en moderne målmand med godt spil med fødderne, men han er mere en traditionel keeper. Han bliver helt sikkert første valg i AGF, og hans traditionelle målmandsstil passer rigtig godt ind i superligaen.
Tak for info!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg forstår ikke hypen, når der ikke er en købsoption... Vil det ikke være for meget rod at gøre polakken til første målmand i 4 måneder og så se ham forsvinde igen?
Så ham i en trænings kamp for 1- holdet. Han virker meget kompetent i forhold til hans alder.
Kan muligvis godt blive 2.målmand efter Allison, hvis/når Mignolet forlader klubben.
KnoldSparkeren@

Tak for god info..! :)
Det var så lidt! Det kan være jeg skal på stadion og få et nyt billede med ham - jeg fangede ham til et billede sidste år på Anfield da de spillede mod United :-)

Jeg tror hvis han bliver 1. keepe for AGF, så vil Liverpool gerne leje ham ud igen i minimum 1 år. Derefter ser jeg ham dog også som 2. målmand i Liverpool. Det bliver hvertfald en kamp mellem ham, Kelleher eller et eventuelt køb af en ny målmand.
@KnoldSparkeren

Fed info, tak!
Men hvilken slags målmand er han? Du skriver, at han er end shot stopper mere end han har gode reflekser osv.. Men en shot stopper keeper er netop typen, som har gode reflekser men derimod er dårlig i feltet osv. Kan du klarlægge?
Annonce