Snak

Mere indhold efter annoncen

AGF lokker Andreas Laudrup

fre 20. jun 2014
AGF er ifølge bold.dks oplysninger i dialog med Andreas Laudrup, der er på udkig efter en ny klub efter bruddet med FC Nordsjælland.

Læs hele nyheden her
Han har sine gode øjeblikke, og 1. division er måske en god re-lancering.
[i]Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience[/i]
Ville ønske det går den vej, men mon ikke en liga klub står klar. Han har jo klart talent, udover sit navn;-) Han har lav bund men høj høj top
Gør Wieghorst sin kammerat Michael Laudrup en vennetjeneste her? hehe
Jeg hader den klub du holder med. Fck Fan. Årets bold.dk bruger 2011 & 2014.
Udover at nogle fans sikkert kommer i bukserne over at se navnet "Laudrup" på ryggen af en hvid trøje, så har jeg svært ved at se at han skulle være mere interessant end så mange andre. Et langt skade/sygdomsforløb skræmmer også.

Men bestyrelsen vurderer måske, at mandens navn kan bruges aktivt i forbindelse med den aktie-emission man satser på at gennemføre.
håber silkeborg også går ind i kampen om ham

hvis silkeborg skal kunne holde sig i suppen skal der ske forandringer og hvis laudrup kunne komme til søhøjlandet ville det være et kæmpe scoop

vil også sige det ville et bedre tilbud

spille i suppen og være kæmpe profil
ér der ikke bare noget forskelsbehandling der gør sig gældende, når en spiller med Andreas Laudrups CV kan være rygtet til så mange lande og endda eftertragtet af flere boldbrugere til deres respektive klubber?
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Jo, navnet forpligter, det er ikke noget nyt. Det er noget alle unge spillere med stjernefaedre maa bide i sig.
Annonce