Kom nu i gang igen AGF, dansk fodbold trænger til en mester uden football club i navnet
Snak
tors 23. apr 20:03
AGF kan da umuligt være trætte. De lå jo ned det meste af kampen og dommeren gav dem frispark hver gang. Utrolig at en dommer hopper på den hver gang.
tors 23. apr 20:04
Det drejer mere og mere over mod at vi får hævn for Uwes opførsel i næstsidste runde!! kampen i Brøndby bliver den hvor GF endegyldigt smider mesterskabet!!
tors 23. apr 20:07
VB, EfB og AGF. Gode gamle traditionsklubber, der ikke er kommet ud af en ulækker fusionsbastard.
EfB = Esbjergs forenede boldklubber.
Det lyder da ret meget som en fusion i mine ører?
tors 23. apr 20:07
Skandale, pinligt og håbløst??? AGF spiller mod det mest formstærke hold i ligaen, hvor ALLE har haft det svært og har tabt til FCN. AGF havde svært ved at lukke kampen pga. FCN spiller en god kamp og ligger klart til bronze. Har svært ved at se det skulle være skandale, pinligt eller håbløst??
tors 23. apr 20:08
Klaiberguld: jamen tillykke med det. Mærkeligt og pinligt fokus at have på kampene, hvor ens klub pludselig er med i bronzekampen igen. Smider vi det endegyldigt i Brøndby, må det jo betyde, at vi har tabt flere kampe, og dermed alligevel ikke reelt have en chance.