Snak

Mere indhold efter annoncen
Som Kenneth Emil siger det: det er en af dem, hvor dem som har spillet fodbold IKKE mener der er rødt kort, og dem som der ikke har spillet mener der er.

Dommeren skal simpelthen blive bedre til at vurdere videobillederne for selvfølgelig ser det mere voldsomt ud i superslow.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
@ Corner11 - det ved jeg ikke. Jeg kommenterer ikke på FCK-tråde - medmindre de spiller mod AGF :)
Derudover er kvaliteten af kommentarerne ikke helt i top.. eller det synes du måske.? ;)
Et nederlag som David Nielsen må tage ansvaret for. Hans opførsel og attitude overfor dommerkvartettens kendelser er ikke bare en skændsel for spillet, mens påvirkede også hans mandskabs evne til at komme videre efter et klokkeklart rødt kort.
Kåssådehvie: han får rødt fordi han sætter andres førlighed på spil.

det er 100% spilleren der går i en glidende takling at nogen ikke kommer til skade, samtidig med at foden er meget højt oppe og rammer modspilleren under knæet.

men vis jeg forstår dig rigtigt skulle der heller ikke være rødt vis benet var brækket.
#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Jeg tror efterhånden at vi har fanget pointen fra KEP.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sanneh tackler helt tydeligt bolden. Før var havde det vel været et klart argument for, at der ikke skulle være rødt. Det ser voldsomt ud, når man fryser den på VAR. Jeg syntes, sådan set godt, den kan dømmes, når man fryser den. Men hvis det er linjen for VAR, så skal vi have det røde kort frem mange flere gange.

Jeg syntes egentlig FP siger det meget fint. Det kan dømmes, men oftest bliver den ikke dømt. Det er det elendige ved VAR. Reglerne er ikke tydelige nok, og dommerne er ikke dygtige nok til, at VAR er en gevinst.

Drop lortet. Brug pengene på at professionalisere dommerne i stedet.
Toon Toon!; det er vel ret lige gyldigt hvad en tidligere spiller syntes, vis reglerne siger noget andet, samt der jo er 2 dommere der har set det samme.

så jeg vælger at tro på ham der kan reglerne...

#Dansksport #danskfodbold #England #italien #st pauli
Danish-mesiah.

Nej selvfølgelig ikke. Som jeg nævnte var der ikke tale om en takling, da Saddiq er så langt fra at komme først på bolden. Der er tale om en clearing fra Sanneh, som Saddiq af uvisse årsager skal ind og søge kontakt på. Når man kommer så sent ind, skal man hellere trække sig.....ellers kan man få ondt i benet.
Og som KEP også sagde: Sanneh kan jo ikke bare lade bolden falde. Han går 100% ind med øje på bolden, der er intet forsæt i den, og han rammer bolden så tidligt inden FCN-spilleren, at der aldrig skal være rødt på den.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Hvem man slet ikke har forståelse for David Nielsens frustration, så har man ikke forståelse for det pres, fodboldtrænere er under.
Annonce